V náručí prinášate svoje bábätko konečne domov. Nový člen rodiny so sebou prináša okrem radosti i rad nových povinností. Otecko už nie je stredobodom maminej pozornosti a je len na ňom, ako si najkrajšie obdobie v živote rodiča vychutná.

Máme preňho zopár rád, aby nebol len “darcom spermií”:

Určte si priority

Ostávali ste doteraz dlhšie v práci, alebo ste si po nej zbehli na jedno pivko? Teraz je správny čas všetko nechať tak, ponáhľať sa za svojím dieťatkom a trošku sa mu povenovať. Deti sú malé len raz. Maminka to určite ocení tiež. Veď vás predsa čaká celý deň, kým ste v práci. Tak prečo naťahovať čas?

Tímová práca

Okrem varenia, upratovania a žehlenia pribudol vašej partnerke rad nových povinností. Kŕmenie, kúpanie, prebaľovanie, nosenie plačúceho dieťatka. Zdá sa, že je to jednoduché (podľa uhla pohľadu), no tak či tak, všetko zaberá čas a deň má len 24 hodín. Skúste jej ponúknuť svoju pomoc. Popremýšľajte, čo by ste i vy hravo zvládli. (Veď je to všetko jednoduché.)

Užívajte si spoločné chvíle vo dvojici

Je ich omnoho menej ako predtým. Preto sa snažte využiť čas, keď bábätko spí. Možno sa časom nájde nejaká ochotná osôbka z okolia, ktorá vám vášho maličkého sem-tam zoberie s kočiarikom von. Oddýchnite si spolu. Partnerke povedzte, že domáce práce počkajú.

Hrajte sa s dieťatkom od začiatku

I najmenšie detičky vás vedia vnímať. Keď sa s ním budete odmalička hrať a venujete mu čo najviac času, emočne sa na vás upne rovnako ako na maminku, čo je pre otca najväčšou odmenou. Možno ste už počuli príbehy iných rodičov, že otec sa s malým nevie hrať, nemá s ním žiaden vzťah, mama ho s ním nemôže nechať samého. Takto sa tomuto môžete vyhnúť.

otec a syn, citové puto, láska otca, smutné dieťa

Zdroj: healthychildren.org | Foto: pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk