AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

Keď mladá mamička z Veľkej Británie kúpila svojmu dvojročnému synovi čokoládové vajíčko s hračkou vo vnútri, ešte netušila, aký šok zažije. Chlapec nemohol plastové vajíčko otvoriť sám a tak požiadal o pomoc matku. Prekvapenie, ktoré našli vo vnútri, pripomínalo zlý sen.

Iba pár sekúnd chýbalo, aby obľúbená detská čokoládka spôsobila malému chlapcovi smrť. A iba vďaka náhode chlapec ešte žije. Vo vnútri vajíčka totiž matka našla šesť potenciálne smrtiach tabletiek. V Británií, ale aj na Slovensku, sa lieky predávajú pod názvom Tramadol a Midazolam.

Podľa odborníčky, ktorá pilulky po náleze preskúmala, lieky pôsobia ako ťažké sedatíva a detskému organizmu môžu zapríčiniť kómu alebo smrť. Farmakologický portál Liekinfo.sk uvádza, že oba druhy patria do kategórie hypnotík a sedatív, používajú sa o.i. na utlmenie dlhodobej bolesti ťažko chorých pacientov.

Celý prípad už rieši polícia. Mamička vyšetrovateľom uviedla, že čokoládové vajíčko kúpila v blízkom lokálnom obchode a myslela si, že ide o dôverne známu značku. Až detailnejšie preskúmanie obalu odhalilo, že ide o falzifikát, privezený z Rumunska.

Otrasný nález prirodzene šokoval celú Britániu a verejnosť žiadala vysvetlenie. Hovorca spoločnosti Ferrero UK, ktorú s čokoládovými vajíčkami konfrontovali, pre médiá uviedol: “Toto je záležitosť policajného vyšetrovania a spoločnosť Ferrero sa nebude k danej veci vyjadrovať.”

Zdroj: www.dailystar.co.uk, www.liekinfo.sk | Foto: www.pixabay.com, www.facebook.com, www.pexels.com