V živote každej mamičky sú momenty, na ktoré nikdy nezabudne. Jedným z najsilnejších je narodenie dieťatka. Na tento deň spomínajú celý život a vedia si vybaviť neuveriteľné detaily. Ale, pamätajú si aj to, čo robili deň predtým? Prinášame niekoľko spomienok vtedy ešte budúcich mamičiek.

 

Pamätáte si, čo ste robili niekoľko hodín predtým, ako prišlo vaše bábätko na svet? Prišli ste práve z dovolenky, alebo ste ešte stihli poumývať okná? Takto to prežívali opýtané mamičky:

– Deň pred pôrodom som bola pozrieť kolegov do práce. Ešte si robili srandu, že zajtra by už bolo na návštevu neskoro.

– Pozerala som Titanic. Po prvej polhodine filmu prišli prvé bolesti. Manžel chcel hneď bežať do pôrodnice, ale ja som chcela ešte vidieť scénu, keď sa Titanic potopí.

– Chcela som sa ešte stretnúť s kamarátkou. Aj keď som mala už taký čudný pocit, dávno som ju nevidela. Tak sme sa stretli, poprechádzali, najedli sme sa a v tom začali bolesti. Celkom príjemne strávený deň.

– Pozerala som Superstar, potom som vypla telku a šla som spať, dlho sa mi to nedarilo a potom som pochopila prečo – praskla mi voda a bolo definitívne po spánku.

– My sme mali celkom príjemný večer s manželom na gauči. Len sme tak sedeli vedľa seba a rozprávali sme sa o našom budúcom bábätku – akoby sme to už čakali.

– Mali sme za sebou celkom rušný večer, grilovali sme totiž u priateľov. Spala som tak 3-4 hodiny, potom ma rozbolelo brucho. Najskôr som si myslela, že som sa len prejedla, ale nebolo to tým 🙂

– Deň predtým som kompletne poupratovala auto zvonku aj zvnútra…

– Po obede sme sa s manželom vzali a večer sme už boli rodičmi.

– Navarila som ryžu s kuracím mäsom na prírodno a taký super šalát, dodnes si pamätám, ako mi vtedy chutilo.

– Boli sme nakupovať, kúpila som si voňavku, ktorá mi teraz strašne smrdí.

– My sme boli v kine a spravili sme si ešte príjemný večer.

– Silvestra som oslavovala už v bolestiach a malá sa narodila 1.1. – 7 dní pred termínom.

– Skutočne by som si to mala pamätať? Ehm…nemám potuchy 🙂

– Vôbec, ale vôbec som poslednú noc nespala.

– Pri upratovaní ma začal bolieť chrbát a brucho, tak som si na chvíľku sadla a už som nedoupratovala.

Ako ste posledné hodiny pred veľkým dňom D prežívali vy? V pohodlí domova, alebo ste stihli ešte grilovačku u priateľov?

Zdroj: eltren.de | Foto: pixabay.com