Materinský inštinkt je jedným z najsilnejších v prírode. Ako matky sme prirodzene nastavené na chránenie našich ratolestí. Sme schopné za ne položiť svoj život. A to doslova! 21- ročná Shelby Ann Carterová to naozaj urobila. Pár sekúnd pred smrťou vyhodila z okna detskú autosedačku, v ktorej bola jej malinká dcérka. A tým ju zachránila!

Aj v tej najťažšej životnej situácii je priestor pre dobré skutky. 29. januára Shelby z malého mestečka v Illinois (USA) oslávila 21. narodeniny. O deň neskôr zdesená volala na tiesňovú linku 911 s tým, že jej dom je v plameňoch a že nemôže dýchať kvôli dymu. V posledných sekundách dala maličkú dcérku Keanu do autosedačky a tú vyhodila von oknom. Práve tým zachránila život dievčatka, ktoré sa narodilo v januári.

Maličká je až na pár odrenín v poriadku

Šéf dobrovoľných hasičov mestečka, ktoré má len 1 500 obyvateľov, povedal pre CNN: “Musel sa u nej prejaviť silný materinský inštinkt, ktorý jej kázal, nech sa postará o maličkú. Nechápeme však, prečo nešla von po tom, čo ju vyhodila.” Telo mamičky našli na druhom poschodí zhoreného domu.

Keana bude mať s mamičkou len pár fotografií

Požiarnici doviezli maličkú do najbližšej nemocnice, chvalabohu bola v poriadku. Pre rodinku na stránke GoFoundMe vyzbierali už 23 000 libier a boh vie, že peniaze sa im zídu.

Až Keana vyrastie, určite bude hrdá na mamičku, ktorá pre ňu dokázala obetovať to najcennejšie – vlastný život.

Foto: Facebook.com | Zdroj: edition.cnn.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.