chlapec v aute

Cestovanie s deťmi na dovolenku autom, je niekedy trochu náročné. Zrejme to pozná každá mamička, ktorá musí veľakrát vymyslieť, ako potomstvo zabaviť na dlhej ceste a zabezpečiť mu dostatočný komfort. Ak je tých ratolestí viac a tým pádom sú obsadené všetky zadné miesta, tak mamička musí zvládať rôzne gymnastické kúsky, aby z miesta pri vodičovi splnila všetky želania pasažierov vzadu :-).

Máme pre vás päť typov, ako zabaviť vaše malé ratolesti natoľko, aby ste si mohli prečítať niekoľko kapitol z rozčítanej knihy alebo konečne prelistovať obľúbený časopis:

1. Zabezpečiť v dosahu potomstva dostatok obľúbených hračiek

Obľúbení plyšáci, autíčka a bábiky by mali byť blízko, aby dokázali aspoň na chvíľu skrátiť deťom dlhú a veľakrát nudnú cestu.

2. Mať poruke CD s detskými pesničkami

Ak máte tých cd pripravených viac, tak sa ujmite úlohy DJ-a a mixujte detské skladby a rozprávky podľa toho, ktoré sa u posádky najviac osvedčili.

3. Knižky a časopisy pre najmenších nesmú chýbať

Zbaľte čo najviac skladných knižiek a časopisov, ľahké a útle knižky, aby ich vaši drobci mohli sami bez problémov listovať.

4. Dostatok rozprávok v elektronickej podobe

Kedy ak nie počas dlhej cesty na dovolenku môžete bez výčitiek pustiť deťom hneď niekoľko obľúbených rozprávok? 🙂

5. Bohatý repertoár pesničiek rôzneho druhu a zaujímavé témy na debaty a slovné hry

A ak už nezaberá ani jedna z vyššie uvedených možností, stavte na svoje schopnosti a pospomínajte si na všetky piesne od ľudových až po populárne a spoločne si zaspievajte, prípadne oprášte hry ako “Hádaj na čo myslím” alebo si so svojimi deťúrencami “pofilozofujte” na zopár zaujímavých tém.

 

Na vašej ceste za oddychom a vytúženou dovolenkou vám prajeme veľa trpezlivosti, dobrej nálady a nevyčerpateľné množstvo zaujímavých nápadov. 🙂

foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.