mama a dieťa cvičia

Leto je už za rohom a vy pri pohľade do zrkadla viete, že by ste mali čoskoro navštíviť fitness centrum alebo aspoň si ísť zabehať. Chýba vám však dostatočná motivácia? 

Skúste si prečítať týchto päť tipov, prečo sa oplatí začať cvičiť a to nie len pred letom, ale počas celého roka!

 

1. Zmestíte sa do starých nohavíc

Vaše obľúbené  nohavice sú stále zložené v skrini, pretože po posledných návštevách nemenovaných fastfoodov sa nielenže do nich nezmestíte, ale ani nemáte odvahu to skúšať. Zmeňte to!  Ako prvé ich zaveste na viditeľné miesto vo svojej izbe a každý deň si pripomeňte ako skvele môžete vyzerať. Po pár týždňoch vo fitness centre si môžete opäť vychutnať ten pocit, keď vykračujete vo svojom obľúbenom oblečení.

2. Lepší spánok

Spánok je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Súvisí s celkovým fyzickým aj psychickým zdravím. Žijeme vo svete, kde sa spánku prikladá stále menšia hodnota. Hlboký a optimálne dlhý spánok je kľúčom k vyšším výkonom počas dňa a tiež k dostatku energie. Cvičenie vám zaručí, že večer zaspíte ako batoľa a ráno sa zobudíte vyspatí do ružova. Už vás viac nebude trápiť nočné budenie, nespavosť alebo problém so vstávaním. Vždy sa prebudíte ako znovuzrodení a dokonale oddýchnutí.

3. Budete šťastnejší

Samozrejme, že budete šťastnejší. Vyzeráte lepšie, spíte lepšie, ste plní energie a opäť nosíte svoje obľúbené oblečenie. To nie je však jediný dôvod prečo ste šťastnejší. Pri cvičení aj po ňom sa vám v tele vyplavujú hormóny šťastia, ktoré pomáhajú zaháňať depresie a podporujú dobrú náladu.

4. Môžete jesť čokoľvek a nepribrať

Ako to je možné ? Ak máte vo zvyku počas dňa si dopriať nejaký ten sladký dezert alebo nezdravý obed a vaše váha vám to nikdy neodpustí, tak je čas naozaj začať s cvičením. To, čo počas dňa zjete, môžete pri cvičení spáliť. Po pár týždňoch vaše svaly narastú (aj keď to možno nebude viditeľné, verte, sú tam) a budú páliť tuk aj vtedy, keď práve necvičíte alebo sa v ten deň cvičiť nechystáte.

5. Bojovník proti stresu

Či chceme alebo nie, stres sa stal každodennou súčasťou našich životov. Super bojovníkom proti stresu je práve cvičenie. Ako sme už spomínali vyššie, počas cvičenia sa produkujú hormóny šťastia a tie vám pomôžu jednoduchšie odbúrať stres. Menej stresu vo vašom živote vám prinesie lepšiu kontrolu nad vaším životom.

Zdroj: Facebook | Foto: depositphoto.com