Detské publikum patrí k tomu najvďačnejšiemu a detičky svojich obľúbencov milujú z celého srdca. Medzi populárne hudobné postavičky našich najmenších patrí aj čmelko Smejko a lienka Tanculienka. Tí, čo poznajú ich repertoár dokonale si možno všimli, že u našich najbližších susedov Čechov deti fičia na podobnej dvojici. Náhoda?

 

Marek Kováč a Petra Kováčová alias Smejko a Tanculienka sa deťom prvýkrát prihovorili a zaspievali im v roku 2014, kedy vzniklo ich debutové CD. Spočiatku ich zastrešovalo divadlo Maska, no po veľkom úspechu ich albumu, už vystupujú pod samostatnou značkou.

Čo rok, to album

V roku 2015 nasledoval ďalší album – Čáry máry Fuk, v roku 2016 nasledovalo DVD Kde bolo tam bolo…., o rok na to Kuk, ani muk a zatiaľ najnovším DVD prírastkom je Hip, hip hurá. Toto DVD nadväzuje na významný krok v živote Petry a Mareka, kedy sa v roku 2017 stali manželmi. Dvojica je spolu v súkromí a tiež na divadelných doskách. Detičkám robia radosť na mnohých koncertoch a v tomto roku oslavujú 5-te výročie projektu Smejko a Tanculienka.

Pri tejto príležitosti na jeseň vyjde najnovší hudobný počin Všetko najlepšie. Mnohé z pesničiek tohto dua sa už stali kultovými a také Kozliatka si pospevujú nielen deti na Slovensku ale aj u susedov Čechov. Okrem slovenskej verzie tamojšie deti poznajú najmä českú v podaní dvojice Štístko a Poupěnka.

Štístko a Poupěnka

Mnoho mamičiek sa už zrejme pozastavovalo nad tým, prečo je to tak. Motýlik Štístko a víla Poupěnka v podaní herca Lukáša Kunza a herečky a hudobníčky Barbory Waschingerovej robia radosť deťom v Čechách a podoba so slovenskou dvojicou nie je vôbec náhodná. Pod textami a hudbou ich skladieb sme našli podpísaného slovenského herca Jaroslava Mottla, ktorý stojí aj za tvorbou piesni pre Smejka a Tanculienku.

Dôkazom, že medzi detskými interprétmi je výborný vzťah, sú aj nasledujúce fotografie, ktoré zverejnili na svojich sociálnych sieťach. 🙂

Zdroj: stistkoapoupenka.cz, wikiwand.com | Foto: Instagram /Marek a Petra Kováčovi, Stistko a Poupenka