Už ste počuli o domácom teste na zistenie pohlavia dieťatka? Je jednoduchý, rýchly a aspoň podľa našej skúsenosti aj dôveryhodný. Už nemusíte čakať na ultrazvuk, aby ste zistili, aké pohlavie bude mať vaše dieťatko v brušku. Jeho podstatou je sóda bikarbóna, ktorá sa správa úplne inak pri oboch pohlaviach. Určite ho vyskúšajte!!!

 

Tehotné mamičky sa často pohlavie dozvedia až po 20. týždni tehotenstva z ultrazvuku, pričom lekár nevie úplne stopercentne určiť či čakáte dievčatko alebo chlapca. Ďalšou alternatívou môže byť aj krvný test, no ten je cenovo dosť drahý a niektoré stavia aj na testovanie z moču, ktoré je podľa slov mnohých mamičiek nepresné. Pre tie, ktoré sú netrpezlivé a nechcú čakať, je tu staronový trik, ktorý vás ohromí!

Test so sódou bikarbónou je metóda, ktorú používali už naše staré mamy a v súčasnosti opäť naberá na popularite. Podľa zistených informácií, na to aby bol najpresnejší, musí byť mamička aspoň v 13. týždni tehotenstva, keďže vtedy sú látky, ktoré stoja za výsledkom testu, už oveľa viac prítomné. Jeho tajomstvom je kyslosť a zásaditosť moču, ktorý prostredníctvom sódy vyvolá reakciu, pomocou ktorej vieme určiť pohlavie.

Testované boli dve mamičky, ktoré už vedeli pohlavie svojho dieťatka a test ukázal rovnaký výsledok. Mamičke, ktorá čaká chlapčeka, moč pri kontakte so sódou zašumel, keďže moč pri chlapcoch je kyslý a mamička, ktorá čaká dievčatko nevidela žiadnu reakciu, keďže jej moč je preto, že čaká dievča, zásaditý.

Čo si myslíte, je to náhoda alebo máte podobné skúsenosti? Ako ste vy, milé mamičky, zistili pohlavie svojho dieťatka? Vaše skúsenosti a rady ďalším mamičkám môžete poskytnúť v komentároch pod článkom!

 

Zdroj: YouTube.com l Foto: YouTube.com, pixabay. com, facebook.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Loriana
Učiteľka, ktorá sa venuje všetkým možným témam, ktoré poskytujú istý odkaz pre spoločnosť. Mamička, ktorá najviac miluje svojho synčeka, a všetko, čo robí, robí iba pre neho. Žena, ktorá si užíva život a všetky jeho radosti..