Videli ste už niekedy mamičku, ktorá nedokáže utíšiť svoje deti? Alebo, boli ste v podobnej situácii vy? Stalo sa vám, že sa váš potomok hodil na zem a odmietol vstať, kým mu nespravíte po vôli?

Ak áno, viete si predstaviť ten trápny pocit, keď sa na vás všetci pozerajú ako na tú najneschopnejšiu matku na svete.

Prečo tie decká stále kričia?

Možno ste už zažili situáciu, kedy mamička sedí v autobuse s tromi deťmi, jedno je hladné, druhé smädné a najmenšie plače v kočíku, lebo mu je teplo. Hladnému podá keksíky, ktoré malý nezbedník chtiac-nectiac rozsýpa, smädnému podá minerálku, ktorú ale malý pri najbližšej zákrute vyleje na vedľajšie sedadlo a najmenšie stále plače, pretože mu je stále veľmi teplo. Čo má robiť?

Prečo ich neutíši?

Mamičky sa takmer denne stretávajú s takýmito a podobnými situáciami  a hoci sa snažia všetko zvládnuť, často sa neubránia vyčítavým pohľadom okoloidúcich. Niektorí krútia hlavami, niektorí si šepkajú, tí trochu slušnejší si svoj názor len myslia. Ale! Koľko z nich je takých, ktorí sú ochotní unavenej mamičke pomôcť?

Buďme zase ľuďmi

Bolo by veľmi namáhavé zavolať jedno z dvoch starších detí (samozrejme so súhlasom mamičky) sadnúť si k sebe na sedadlo a porozprávať sa o tom, čo sa deje na ceste? Alebo vytiahnuť papierové vreckovky a poutierať vyliatu minerálku a tým mamičku odbremeniť? Alebo vziať to najmenšie na chvíľu na kolená?

Odsudzovať dokáže každý, ale pomôcť a byť zase človekom so srdcom na správnom mieste, to dokážu len niektorí. Sú to tí, ktorí si uvedomujú, že mamička nie je superman a deti nemajú vypínač.

Ďakujeme všetkým, ktorí niekedy pomohli nejakej mamičke, dieťatku alebo oteckovi 🙂 Alebo hocikomu inému 🙂

Foto: pixabay.com, depositphotos.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk