Témou číslo jeden medzi rodičmi školákov sú aj tzv. “obedy zadarmo”, ktoré od nich majú naozaj ďaleko. Štátny príspevok 1,20 eur na dieťa ani zďaleka nepokryje všetky náklady jedálne a tak rodičia platia na réžiu. Internet obletela fotografia, ako takýto obed vyzerá v praxi.

 

Negatívne skúsenosti so stravou zvyknú predostrieť aj pacienti slovenských nemocníc, predovšetkým jedlo pre čerstvé mamičky býva pod paľbou kritiky. Tentoraz sa na stránke Nekŕmte nás odpadom objavila fotka zo školskej jedálne v Holíči, kde deťom “dopriali” jeden kopček ryže a tri kúsky mäsa. Ak majú takto vyzerať obedy “zadarmo”, tak sa radšej vrátiť k tomu, ako to bolo pôvodne, čo poviete?

Nahnevaný rodič k fotke pridal nasledujúci komentár: “Toto dostávajú deti v školskej jedálni v Holíči, Základná škola, Školská 2, Holíč. To je na úkor = ZADARMO = veď toto je výsmech, to majú byt deti teraz hladné, nehnevajte sa na mňa ale toto je vrchol všetkého. Môžete sa hanbiť, celý systém je úplne k ničomu, celé to vaše zadarmo. Takto môžete opantávať mozgy dôchodcom, realita = nič nie je zadarmo = a kto to za to zaplatí? Samozrejme my ľud, a kto sa nažerie, Štát!!! Že vám nie je hanba nechať decká hladné!”

Samozrejme k vzniknutým špekuláciám, či naozaj ide o obed zo spomínanej školy, sa vyjadril aj admin stránky: “Pre všetkých, ktorí tomu nechcú veriť, žeby to mohla byť pravda: Foto aj uvedené informácie sú seriózne a overené. Potvrdené je to od rodičov mnohých detí. A potvrdzujú to aj rodičia v komentoch pod týmto príspevkom. Doma sa decká sťažovali, že 1 kopček ryže a 2-3 mäská…”

Mnohí komentujúci sa zhodli, že v tomto prípade treba skontrolovať kuchárky. Iní sú nemilo prekvapení a jedna mamička poznamenala, že toľko zje jej ročná dcérka. Veríme, že toto je len výnimočný prípad. Aké skúsenosti so stravou vašich detí v jedálni máte vy? Dajte nám vedieť na našom Facebooku.

Zdroj/Foto: Facebook /Nekŕmte nás odpadom