A je to tu! S letom prichádza aj sezóna obľúbenej maškrty, dyne červenej, ktorý častejšie nazývame melónom. Zbožňujú ju nielen deti, ale aj my, lebo prináša do nášho organizmu veľa vitamínov a počas horúcich dní nás skvele osvieži.

Dužina tejto zeleniny je z hľadiska zdravia najdôležitejšia. Konzumáciou prijímame množstvo vitamínov a zdraviu prospešných látok, sú to: vitamín A, vitamíny skupiny B, vitamín C, zinok, draslík, železo, fosfor, magnézium, vápnik, jód i mangán. Taktiež celý rad bioaktívnych látok.

Melón obsahuje až 90% vody, čo nám pomáha pri dodržaní pitného režimu. Hydratuje dokonca aj našu pokožku a z tela nám odvádza škodlivé látky, čím sa nám čistia črevá a prečisťujú obličky. Pomáha pri vysokom tlaku, pri cukrovke, pri ochorení srdca a dokáže pomôcť aj vaším partnerom, ak majú problém v intímnej oblasti.

červený melón

Dámy, poteší vás, že s touto maškrtou dokážete aj schudnúť.
Tým, že sa vám prečistia obličky a z tela sa odplavia všetky nečistoty sa budete cítiť ľahšie, lepšie a energicky. Stačí, ak zaradíte melón do svojho jedálnička a bude hlavnou zložkou potravy aspoň počas dvoch dní.

A ako spoznáte, že je melón vhodný na konzumáciu?

Samozrejme melón nesmie byť mäkký, mal by mať tmavo-zelenú matnú farbu, jeho stonka musí byť suchá a ohnutá a jeho vôňa by mala byť príjemná melónová.

zrelý melón, červený melón
Tip na svieži melónový koktail:

Potrebujete: 200 g červeného melóna, 100 g čerstvých jahôd, pár lístočkov čerstvej mäty
Melón a jahody vložte do mixéra spolu s mätou a všetko spolu rozmixujte. Na koniec pridajte do nápoja kocky ľadu a užite si lahodnú chuť. 🙂

 

Foto: pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk