Delfín patrí medzi najinteligentnejšie a najtalentovanejšie cicavce na Zemi, ktorý dokáže plávať bez nadýchnutia pod vodou až 15 minút, má veľmi pozitívny vzťah k ľuďom a tým, že sa dorozumieva špecifickými zvukmi, má liečiteľské schopnosti.

 

Pri pôrode pomáhajú delfínej matke aspoň ďalšie dva delfíny, ktoré sprevádzajú novonarodeného delfína k vodnej hladine, aby sa mohol nadýchnuť. Rovnako sa delfíny správajú k akémukoľvek zranenému jedincovi. Kvôli tomuto vrodenému inštinktu ich vyhľadávajú osoby s mozgovou obrnou, mentálnou retardáciou, autizmom  či Downovým syndrómom. Delfín dokáže liečiť fóbie, podporuje pohybové schopnosti jedinca, zlepšuje jeho rovnováhu, ale aj ovplyvňuje rečové centrum.

Delfínoterapia

Delfíny sa začali na liečebné účely používať v USA. Zistilo sa, že tieto cicavce vysielajú elektromagnetické vlny, ktoré ovplyvňujú činnosť mozgu a dokážu tak nájsť zdravotný problém. Na samotnú terapiu sa dieťa alebo dospelý človek pripravuje ešte na súši. Samotný pacient sa musí s delfínom zoznámiť, aby nemal strach a vo vode nereagoval neprimerane. Priamy kontakt s delfínom trvá cca 15 – 20 minút a liečebný pobyt trvá 7 – 10 dní. Liečba je však nákladná. Takýto pobyt vyjde napríklad v Turecku približne 6 – 7 tisíc eur aj s ubytovaním a letenkou.

Kde sa to dá absolvovať?

Vybrali sme pre vás najznámejšie centrá:

·         Dolphin Cove v Key Largo (Florida)

·         Dolphins Plus v Key Largo (Florida)

·         Dolphin Research Center (DRC) v Grassy Key (Florida)

·         Dolphin Reef Eilat v Eilat (Izrael)

·         Ocenárium v Sevastopole (Krym)

Zdroj: server.sk | Foto: dephosiphotos.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.