Určite každý rodič školáka pozná ten pocit, keď dieťa nie a nie zdvihnúť mobil, prípadne sa niekde zdrží a vy nemáte potuchy, kde sa momentálne nachádza. Počuli ste už o novinke, ktorá sa objavila na trhu?

Hodinky pre dieťa, ktoré majú zabezpečiť jeho ochranu. Teda akási kontrola pre rodičov, aby vedeli, kde sa ich potomok práve pohybuje. Hodinky, ktoré má dieťa na ruke, sú teda prepojené s mobilom rodiča. Doba ide naozaj dopredu a treba skonštatovať, že naši rodičia takéto vymoženosti nemali.

Aké funkcie má tento výdobytok modernej technológie?

Nastavenie bezpečnej zóny

V ovládacom paneli a v aplikácii v mobilnom telefóne, môžete nastaviť požadovanú zónu zabezpečenia, v ktorej by sa malo nachádzať vaše dieťa. Ak v zadaný čas dieťa nebude v určitej oblasti, dostanete upozornenie na váš telefón a e-mailovú adresu.

SOS tlačidlo

SOS tlačidlo umožňuje vykonávať tiesňové volanie. Keď ho dieťa stlačí, zariadenie zavolá a napíše SMS rodičovi. Upozornenie dostanete, keď dieťa zatlačí SOS alebo keď majú hodinky dieťaťa vybité batérie.

Mobilný telefón i budík

Zabudovaný mobilný telefón automaticky prijíma telefonické pripojenia. Stačí zavolať na uvedené telefónne číslo a začať hovoriť. Samozrejmosťou je Wi-fi a budík.

Niektorí rodičia sú týmto výmyslom doslova nadšení. Iní ho zatracujú a vyjadrujú názor, že je to už príliš, a že dieťaťu treba predsa dôverovať. Možno si poviete, že my sme bez toho vyrástli a sme tu. Niektorí môžu zase oponovať, že doba je dnes iná a bezpečnosť dieťaťa by mala byť na prvom mieste. Čo na to hovoríte, kúpili by ste také hodinky svojmu dieťaťu?

Zdroj: calmean.com, FB | Foto: youtube.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.