Zima je už v plnom prúde a aj napriek nižším teplotám je samozrejmé, že spoločne s ratolesťami nevynecháte prechádzku vonku. Obzvlášť čerstvé mamičky sa niekedy obávajú, či dieťatko obliekli dostatočne a nie je mu zima. Ako zistíme, že sme drobca vychystali tak akurát a nehrozí mu nachladnutie?

 

Najmä starostlivé babičky si neodpustia v zime skontrolovať, či má ich vnúčatko v kočáriku teplé rúčky, nos a líčka. Ak náhodou zistia, že sú studené, sú presvedčené, že bábätko treba poriadne zababušiť a ručičky schovať pod perinku.

Je treba drobca so studenými rúčkami viac zababušiť?

Avšak, práve tieto nezakryté časti tela sa logicky pomalšie prekrvujú a zostávajú v chladnom zimnom počasí studenšie ako zakryté časti tela. Existuje však myľná predstava, že deťom so studenými rúčkami či noštekom je zima a je treba ich poriadne zababušiť.

Či dieťatku nie je zima, zistíte podľa tejto časti tela

Nie je to však správne riešenie. To, či sú detičky v pohode a sú oblečené akurát, zistíte tak, že im chytíte zátylok. Ak je spotený, drobec je oblečený až príliš. Ak je primerane teplý, nie je mu aj napriek studenej tváričke či rúčkam zima a vrstvu pridávať určite nemusíte.

Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.