Nedávno sme vás informovali o prípade, ktorý zatriasol aj skúsenými kriminalistami. V zaparkovanom aute neďaleko čerpacej stanice na okraji Brna našli hrôzostrašný obraz – usmrtené trojmesačné bábätko. Podozrivá z brutálneho skutku bola matka dieťaťa.

 

Po príchode na miesto činu našli 21-ročnú ženu pri aute. Bábätko ležalo v kaluži krvi, po príchode záchranárov mu už nedokázali pomôcť. Polícia už pozná bližšie súvislosti spojené s prípadom. Žena sa k celému skutku priznala a súd ju poslal do väzby.

Vo vraku auta žena niekedy prespávala. Mladá matka bola v čase príchodu policajtov opitá, namerali jej necelé jedno promile alkoholu v krvi. V minulosti mala byť závislá aj od drog. Podľa informácii prima.cz žila žena s dieťaťom vo veľmi zlých podmienkach s ďalšími ľuďmi, ktorým dieťa nechávala, pričom odišla aj na niekoľko dní.

Žena mala podľa polície v nedeľu o štvrtej popoludní bezbranné dieťa ubiť a až o šesť hodín neskôr zavolala záchrannú službu, tí následne policajtov. Údajne ho mala biť do hrude a hlavy päsťami a celou silou udrieť do dverí auta. Nevinné bábätko tak kvôli svojej matke prišlo o život. Hrozí jej 20-ročný trest za mrežami alebo z dôvodu obzvlášť brutálneho činu výnimočný trest.

Zdroj: prima.cz, tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com