Zimné obdobie síce má svoje čaro, ale s jeho príchodom sa musíme vždy pripraviť na zvýšenú chorobnosť našich drobcov. Zatiaľ, čo v lete má väčšina detí od nádchy a kašľa chvíľu pokoj, s nástupom škôlky a potom zimných mesiacov sa ľahko prilepia na tých najmenších. Ak máte podobný problém, vyskúšajte recept na domáci sirup od kašľu, na ktorý potrebujete len dve ingrediencie.

 

Keďže kašeľ trápi mnohé ratolesti našich čitateliek, rozhodli sa tento recept vyskúšať a pustili sa do jeho prípravy. Na prípravu postačí len 150 gramov kryštálového cukru a pol litra piva, ide o pomerne rýchly proces. Najprv pripravíte v hrnci karamel z cukru a potom prilejete pivo. Zmes varíte dovtedy, kým sa ingrediencie nespoja a sirup nezhustne.

Lenka potrebuje každú dobrú radu

Obrátila sa na nás čitateľka Lenka s prosbou o pomoc. Rozhodla sa pripraviť sirup podľa receptu a ten jej scukornateľ tak, že sa vôbec nedá dávkovať: “Všetko sme urobili podľa postupu, naliali sme hotový sirup do sklenenej fľaše a už sa ani nepohol, zatuhol,” opisuje problém čitateľka a žiada o pomoc: “Neviete poradiť, ako ho spraviť tak, aby sa dal aj dávkovať?”

Ak viete, poraďte na našom Facebooku

Ak ste sirup doma pripravovali aj vy, podeľte sa so svojimi trikmi na našom Facebooku v komentároch a poraďte Lenke, ako postupovať, aby jej sirup zostal tekutý a mohla ho deťom bez problémov podávať. V jej mene ďakujeme a možno svojimi radami a skúsenosťami pomôžete aj ďalším mamičkám, ktoré sa rozhodli “pivný” sirup od kašľa pripraviť.

Foto: pixabay.com, depositphoto.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.