Počas vianočných sviatkov došlo v jednej z argentínskych nemocníc k obrovskej tragédii. Lekári sa rozhodli pre prirodzený pôrod ženy v 22. týždni tehotenstva. Ten sa ale zmenil na hotový horor!

 

Matka, tridsaťročná Reina Natalia Valazquez tvrdí, že žiadala lekárov o pôrod sekciou, pretože bábätko ešte nebolo otočené hlavičkou dole. Tí jej ale povedali, že jej ho nemá kto momentálne urobiť a bude rodiť prirodzene. Vraj sledovali ozvy chlapčeka a všetko bolo v poriadku. Reina počula synčekove srdiečko. Keď jej však odtiekla plodová voda, napriek tomu, že necítila kontrakcie, lekárka začala s pôrodom tak, že jej tlačila na brucho a ťahať ho von. Rodička počas tohto procesu prežívala obrovské bolesti. Keď dieťatko vytiahli, ukázali jej len jeho spodnú časť a povedali, že musí ísť na operačnú sálu. Až potom priznali, že dieťatku zostala hlava v pôrodných cestách a musia ju vybrať von. Nakoniec ju však porodila spolu s placentou.

Otec, ktorý bol počas pôrodu kúpiť plienky, videl na chodbe pôrodnice lekára držiaceho telíčko bez hlavy.

Rodičia tvrdia, že im nikto nevysvetlil, prečo sa pôrod neuskutočnil cisárskym rezom. Nemocnica na svojej internetovej stránke informovala, že rodička bola otvorená na 11 cm, preto sa lekári rozhodli pre prirodzený pôrod. Keď mala výjsť von hlavička, došlo k silnej kontrakcii, pri ktorej sa oddelila od tela.

Reina so svojím mužom dostali dieťatko v škatuli a zavolali si domov taxík. Prípad vyšetruje argentínska prokuratúra.

Zdroj: thesun.co.uk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.