Dieťa POTVRDENÉ: 7 zaručených právd, prečo si užiť materskú dovolenku!

POTVRDENÉ: 7 zaručených právd, prečo si užiť materskú dovolenku!

Život na materskej dovolenke pre niektoré ženy znamená odstavenie od pracovného kolotoča. Úspešné dámy, ktoré rozbehli perfektnú kariéru, obyčajné ženy, ktoré si odpracovali svoju šichtu a tešili sa na príjemný večer s partnerom vo dvojici. Kreatívne duše, venujúce celý deň činnosti, ktorá ich napĺňala a bola pre ne spôsobom zárobku. Až príde deň D – pôrod a všetko sa zosype ako domček z kariet.

 

Ak ste sa vo svojom živote na materskej dovolenke práve dostali do štádia, že už máte toho vyše hlavy a najradšej by ste si k dieťaťu najali pestúnku a vrátili sa k predošlému životu pred pôrodom – brzdite! Máme tu pre vás 7 zaručených právd, prečo si užiť materskú dovolenku.

Autorkami tohto zoznamu sú mamičky. Tie z vás, čo po stave vyhorenia a neustáleho kolobehu materstva, tehotenstiev, pôrodov, opäť objavili čaro výnimočných rokov s dieťaťom a dokázali sa na obdobie na materskej a rodičovskej dovolenke pozrieť s nadhľadom a úsmevom. Spýtali sme sa zaslúžilých matiek, čo si začali na svojej “dovolenke” užívať a čo im robí radosť. Na základe ich odpovedí sme spísali:

7 zaručených právd, prečo si užiť materskú dovolenku

Nemusíte byť dokonalá

Je úžasné, že vaše dieťa vás miluje a ste pre neho tou najkrajšou a najmilšou osobou, aj keď ste v rozťahaných teplákoch, v ogrcanom tričku a s mastnými vlasmi.

Môžete byť spontánna

Ak ste boli v práci limitovaná pravidlami, sedeli ste v kancelárii, za pokladňou a štvalo vás, že je to stále o tom istom, na materskej to neplatí. Máte chuť ísť práve von? Nech sa páči, zbaľte deti a všetko potrebné a môžete ísť. Zodpovedať sa nemusíte nikomu.

Túlite sa nespočetne veľakrát denne

Kedysi ste museli čakať na to, ako si večer sadnete s partnerom a pohárom vína pred telku, aby vás objal okolo pliec. Teraz máte od rána do večera k dispozícii osôbku, ktorá vás miluje a po vašich objatiach túži a neskutočne si ich užíva. Prečo to nevyužiť?

Cítite sa múdro a inteligentne

Keď sa vaše dieťa dostáva do veku a zaujíma ho skutočne všetko naokolo a vy dostávate tú tradičnú otázku prečo, berte to pozitívne. Váš potomok vo vás verí a berie vás ako nesmierne múdru a inteligentnú bytosť. Vôbec nepochybuje o tom, že mu nebudete vedieť odpovedať na to, ako vzniklo more a kto vyrobil bárbinu. /Predsa Mattel, nie? :-)/

Sladkosti si môžete dopriať – veď si zaslúžite

Dni s drobcami bývajú náročné. Musíte ich naháňať, aby vám nezdrhli, obliekate ich, kŕmite, zdvíhate zo zeme, keď sa na ňu hádžu, hráte sa, kočíkujete a večer odpadávate a jediné, čo vám v tej chvíli padne vhod, je kúsok čokolády. Dobrá správa je, že si s pokojným srdcom môžete povedať – áno, zaslúžim si ju. 🙂

Môžete si celý deň spievať a tancovať

Ak ste práve neboli pred materskou speváčka alebo profesionálna tanečnica, zrejme ste si na pracovisku nemohli takýto luxus dovoliť. No teraz máte doma minimálne jedného oddaného poslucháča. Ten vás s radosťou bude počúvať, neskritizuje vaše spevácke umenie a ešte si s vami aj zatancuje. 🙂

Netreba ráno nikam vstávať

Vstávať treba, to áno. Ale keď vstanete, môžete sa svojim tempom – slimačím alebo ešte pomalším – prípadne takým, aké vám dieťa schváli, dostať do kuchyne, v pyžame sa naraňajkovať a užívať si, že vás nikto nikde v určitom čase nečaká. Nie je to fajn pocit slobody?

Samozrejme je za všetkým láska k dieťaťu a neskutočné potešenie a radosť, my sme sa ale v tomto článku chceli pozrieť na celú vec úplne z iného uhľa pohľadu. Veríme, že by ste našli ďalšie body. Ak máte chuť, podeľte sa o ne s ostatnými v komentároch na Facebooku.

Foto: pixabay.com