Život na materskej dovolenke pre niektoré ženy znamená odstavenie od pracovného kolotoča. Úspešné dámy, ktoré rozbehli perfektnú kariéru, obyčajné ženy, ktoré si odpracovali svoju šichtu a tešili sa na príjemný večer s partnerom vo dvojici. Kreatívne duše, venujúce celý deň činnosti, ktorá ich napĺňala a bola pre ne spôsobom zárobku. Až príde deň D – pôrod a všetko sa zosype ako domček z kariet.

 

Ak ste sa vo svojom živote na materskej dovolenke práve dostali do štádia, že už máte toho vyše hlavy a najradšej by ste si k dieťaťu najali pestúnku a vrátili sa k predošlému životu pred pôrodom – brzdite! Máme tu pre vás 7 zaručených právd, prečo si užiť materskú dovolenku.

Autorkami tohto zoznamu sú mamičky. Tie z vás, čo po stave vyhorenia a neustáleho kolobehu materstva, tehotenstiev, pôrodov, opäť objavili čaro výnimočných rokov s dieťaťom a dokázali sa na obdobie na materskej a rodičovskej dovolenke pozrieť s nadhľadom a úsmevom. Spýtali sme sa zaslúžilých matiek, čo si začali na svojej “dovolenke” užívať a čo im robí radosť. Na základe ich odpovedí sme spísali:

7 zaručených právd, prečo si užiť materskú dovolenku

Nemusíte byť dokonalá

Je úžasné, že vaše dieťa vás miluje a ste pre neho tou najkrajšou a najmilšou osobou, aj keď ste v rozťahaných teplákoch, v ogrcanom tričku a s mastnými vlasmi.

Môžete byť spontánna

Ak ste boli v práci limitovaná pravidlami, sedeli ste v kancelárii, za pokladňou a štvalo vás, že je to stále o tom istom, na materskej to neplatí. Máte chuť ísť práve von? Nech sa páči, zbaľte deti a všetko potrebné a môžete ísť. Zodpovedať sa nemusíte nikomu.

Túlite sa nespočetne veľakrát denne

Kedysi ste museli čakať na to, ako si večer sadnete s partnerom a pohárom vína pred telku, aby vás objal okolo pliec. Teraz máte od rána do večera k dispozícii osôbku, ktorá vás miluje a po vašich objatiach túži a neskutočne si ich užíva. Prečo to nevyužiť?

Cítite sa múdro a inteligentne

Keď sa vaše dieťa dostáva do veku a zaujíma ho skutočne všetko naokolo a vy dostávate tú tradičnú otázku prečo, berte to pozitívne. Váš potomok vo vás verí a berie vás ako nesmierne múdru a inteligentnú bytosť. Vôbec nepochybuje o tom, že mu nebudete vedieť odpovedať na to, ako vzniklo more a kto vyrobil bárbinu. /Predsa Mattel, nie? :-)/

Sladkosti si môžete dopriať – veď si zaslúžite

Dni s drobcami bývajú náročné. Musíte ich naháňať, aby vám nezdrhli, obliekate ich, kŕmite, zdvíhate zo zeme, keď sa na ňu hádžu, hráte sa, kočíkujete a večer odpadávate a jediné, čo vám v tej chvíli padne vhod, je kúsok čokolády. Dobrá správa je, že si s pokojným srdcom môžete povedať – áno, zaslúžim si ju. 🙂

Môžete si celý deň spievať a tancovať

Ak ste práve neboli pred materskou speváčka alebo profesionálna tanečnica, zrejme ste si na pracovisku nemohli takýto luxus dovoliť. No teraz máte doma minimálne jedného oddaného poslucháča. Ten vás s radosťou bude počúvať, neskritizuje vaše spevácke umenie a ešte si s vami aj zatancuje. 🙂

Netreba ráno nikam vstávať

Vstávať treba, to áno. Ale keď vstanete, môžete sa svojim tempom – slimačím alebo ešte pomalším – prípadne takým, aké vám dieťa schváli, dostať do kuchyne, v pyžame sa naraňajkovať a užívať si, že vás nikto nikde v určitom čase nečaká. Nie je to fajn pocit slobody?

Samozrejme je za všetkým láska k dieťaťu a neskutočné potešenie a radosť, my sme sa ale v tomto článku chceli pozrieť na celú vec úplne z iného uhľa pohľadu. Veríme, že by ste našli ďalšie body. Ak máte chuť, podeľte sa o ne s ostatnými v komentároch na Facebooku.

Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.