Bola mladá a krásna. Slovenskom minulý týždeň otriasla smrť len 17-ročnej Majky z Považskej Bystrice, ktorá sa utopila vo Váhu. Čo prežíva jej matka a ďalšia rodina, si len ťažko môžeme predstaviť. Isté je, že pochovať svoje dieťa je tá najťažšia vec v živote.

 

S mladou Majkou, ktorá si nestihla užiť prázdniny a predčasne prišla o svoj život, sa prišlo v Považskej Bystrici rozlúčiť množstvo ľudí. Zovšadiaľ sa ozýval plač a nárek. 17-ročné dievča pochovali v bielej truhle a všetci, ktorí sa s ňou prišli rozlúčiť, jej na cestu do večnosti poslali biele pierka. Medzi smútiacou rodinou bol aj jej 11-ročný braček, ktorý tak prišiel o milovanú staršiu sestru.

Majka sa utopila po tom, ako sa spolu s kamarátkou rozhodli preplávať rieku Váh v Púchove. Bohužiaľ zosnulá Majka už v polovici mala problémy a na pomoc jej prišla kamarátka, ktorá ju ťahala z vody, bolo to ale nad jej sily, tak vyplávala na breh a išla zháňať pomoc. Medzitým sa už Majka stratila vo vodách Váhu a museli ju hľadať záchranári tri dni. Deň, kedy sa jej telo našlo, sa tak potvrdila smutná správa, ktorú už všetci tušili.

Majkinej rodine prajeme veľa síl, aby sa dokázali vysporiadať s touto tragédiou. Bude to veľmi ťažké, až čas postupne zahojí ich rany na duši, no bolesť zostane navždy tak, ako aj spomienka na ňu v ich srdci.

Zdroj: 1pluska.sk | Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.