Aj vy máte občas plné zuby varenia? Stojíte pred otvorenou chladničkou a za ten svet neviete, čo svojej rodine pripraviť na obed? Denno-denná rutina snáď všetkých matiek nemusí byť až tak nudná, ak si na pomoc zavoláte šikovných pomocníkov.

Viaceré svetoznáme spoločnosti už predstavili svoje kuchynské novinky pre rok 2017. A tie vôbec nevyzerajú futuristicky.

Hrnček, var! 🙂

To, čo na Slovensku poznáme ako “kuchta” alebo tlakový hrniec, zdokonalili do nevídaných rozmerov. Hrniec obsahuje softvér, ktorý komunikuje s vašim smartfónom. Ním viete ovládať stav varenia podľa potreby. Hrniec jednoducho naplníte, zapnete a odídete s dieťaťom napríklad na prechádzku. Softvér vás bude automaticky priebežne informovať, koľko minút zostáva do ukončenia varenia, prípadne aký je stav použitých surovín. Ak sa nestíhate včas vrátiť, pomocou smartfónu znížite výkon hrnca, predĺžite dobu varenia, prípadne nastavíte odklad. Hrniec je úplne bezpečný, žiadne katastrofy nehrozia. Kuchynský zázrak je už v predaji, jeho cena je približne 100 dolárov a je prístupný aj na slovenský trh.

Zúfalá z varenia? Nevadí. Aj pre Vás prichádza záchrana

Geniálna chladnička…vaše nákupy však nezaplatí

Sú typy ľudí, ktorým takáto chladnička na trhu chýbala. Nápad multi-chladničky štýlu “všetko v jednom” vznikol v hlavách juhokórejcov a hoci stojí takmer 3500 dolárov, prví nadšenci už o ňu prejavili záujem. Disponuje veľkou obrazovkou, ktorá je televízorom, smartfónom, budíkom, odkazovačom a všetkým, čo v kuchyni (ne)potrebujete. Vďaka zabudovaným vnútorným kamerám na displeji vidíte, čo sa v chladničke nachádza, nemusíte preto zakaždým otvárať dvere, čím ušetríte energiu. Senzory hmotnosti vložených potravín vás tiež upozornia, kedy treba kúpiť novú krabicu mlieka či balenie masla. Automatické regulátory teploty vytvárajú viacúrovňovú klímu – inak pre zeleninu a ovocie, inak pre mliečne či mäsové výrobky. Zabudovaná wifi sieť vám sprístupní internet, môžete teda vyhľadávať recepty či sledovať televíziu, počúvať hudbu alebo telefonovať s priateľkou a mať pritom počas práce voľné ruky. 

S inteligentnou chladničkou toto nehrozí 🙂

Stolček, prestri sa!

Nápadov, ktoré v roku 2017 obohatia kuchyne, je mnoho. Nemôžeme zabudnúť na hranolkovač, ktorý len za pomoci horúceho vzduchu a kvapky oleja vyčaruje krásne, chrumkavé a najmä zdravé hranolky. Nestačí? Kúpte si shaker Somabar. Ak jeho zásobník naplníte vašimi obľúbenými nápojmi, vyčaruje drinky ako skutočný barman. 

Nuž, milé gazdinky, máme sa na čo tešiť. Pokrok je nezastaviteľný a značne sa dotýka aj miesta, kde my, ženy, trávime najviac času. V kuchyni, samozrejme. Zatraktívniť si tento čas inšpiratívnymi výrobkami či kuchynskými pomocníkmi je nielen praktické, ale i príjemné. Ešte aby ich cena bola príjemná 🙂

Zdroj: tomsguide.com, amazon.com | Foto: pixabay.com, thegreatpictures.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Ajka
V tomto živote som žena. Matka dvoch teenagerov, šéfka, kuchárka, sem-tam krajčírka, upratovačka, lekárka a keď treba, odborníčka na všetko. Ani ja nečítam návody, nemyslím na to, čo bolo, ani na to, čo bude. Žijem tu a teraz a viem jedno - nemôžete dať životu krajší dar, ako vlastné šťatie.