V sibírskej časti Ruska v meste Kemerovo došlo 25. marca k neopísateľnej tragédii. V tamojšom nákupnom centre zahynulo pri požiari až 64 ľudí, z toho bolo 41 detí. Vyšetrovatelia vydali predbežnú správu o príčinách tohto požiaru.

 

Vyšetrovatelia tvrdia, že požiar zapríčinil skrat v rozvodoch elektriny. Ten nastal po tom, ako sa voda z roztopeného snehu z neodpratanej strechy dostala na vodiče napätia, ktoré sa nachádzali priamo nad detským kútikom. Vnútri začala najprv horieť plastová lampa nad bazénom s plastovými loptičkami. Roztavený plast z lampy kvapkal priamo do tohto bazéna, ktorý sa následne vznietil a oheň sa rýchlo rozšíril do celej miestnosti i mimo nej.

Desiatky detí zahynuli pri požiari nákupného centra: S rodičmi sa lúčili mobilmi!

Zatiaľ nie je známe, prečo sa neaktivovali poistky. Nanešťastie, prívod vody do automatického hasiaceho systému bol kvôli jej zamŕzaniu odpojený. Preto sa nemohol spustiť. Okrem toho, zamestnanec poverený zapnutím hlásičov požiaru, tak neurobil. Možno i preto množstvo ľudí do poslednej chvíle o požiari nevedelo. Jeho rýchle rozšírenie mal vraj na svedomí i vetrací systém, ktorý nikto nevypol.

Podozrivých zo smrti 64 ľudí (41 detí a 23 dospelých) je osem ľudí, ktorých už zadržali.

Zdroj: nytimes.com | Foto: youtube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.