víla

Internet je, bol, a vždy bude plný dobrých vecí a správ, ale aj plný hrozieb, pred ktorými musíme chrániť naše deti. Najnovšia internetová výzva už priniesla mnoho obetí. Je dôležité, aby ste o nej vedeli a zabránili tak jej vplyvom možno aj na vaše deti. 

V Rusku polícia rieši internetovú hrozbu, ktorá vyzýva dievčatá aby sa stali vílami ohňa teda FIRE FAIRE. Nie je to však nevinná zábavka, ale životunebezpečná záležitosť. Dievčatá, ktoré sa chcú stať Vílami ohňa, musia tajne zapínať plynové horáky na sporáku.

Malým dievčatám je vo výzve sľúbené, že ak splnia jednotlivé kroky, premenia sa na vílu ohňa.

Magické príkazy

Úlohou je vstať o polnoci z postele, obísť trikrát okolo izby a povedať magické slová: “Alfei, kráľovná – sladká víla, daj mi prosím ťa silu.” Inak kúzlo zmizne. Má zapnúť všetky štyri horáky, no nezapaľovať ich. Potom má ísť spať, a keď sa ráno preberie, má poďakovať za to, že sa stala vílou.

Následky “nevinnej hry”

Päťročná Sofia Ezhova utrpela vážne popáleniny po tom, ako sa stala obeťou podvodu Fire Fairy.

chcela sa stať vílou

Jedna matka, ktorej dcéra patrí tiež medzi obete nebezpečného podvodu sa vyjadrila: “Zobudila som sa v noci a cítila som zápach plynu. Išla som do kuchyne, odkiaľ práve vychádzala moja 7-ročná dcéra. Plynové horáky boli spustené. Keď som sa jej spýtala, prečo to urobila, povedala, že sa chcela stať vílou. Keby som sa neprebrala, z našej osemčlennej rodiny, by do rána nikto neprežil.”

Takto to vyzerá v originálnej verzii na internete. Na prvý pohľad nevinná hra vytvorená podľa vzoru populárneho animovaného seriálu Winx Club: School of Witches. Pravdou je, že je to ale istá forma samovražednej hry, ktorá vábi deti, aby sa stali malými “ohnivými vílami”.

 

Zdroj/Foto: dailymail.co.ukpixabay.com