Deti milujú kreslené postavičky a tak sa nemôžeme čudovať, že obľúbení animovaní hrdinovia sa dostali do každej sféry detského života. Číhajú na ne nielen v hračkárstve a knižkách, ale aj na oblečení a doplnkoch, dokonca aj na kozmetike. Bohužiaľ nie vždy spĺňajú aj bezpečnostné normy.

Úrad verejného zdravotníctva koncom mája upozornil na škodlivú kozmetiku, určenú pre deti. Skontrolujte, či ju náhodou nemáte tiež doma. Ide o 300 ml sprchový gél na vlasy a telo. Je od značky Disney a predáva sa pod názvom Shampoo & Bath Gel.

Na obale je obľúbená detská postavička

Na žltom plastovom obale je zobrazený Macko Pú s Tigrom, takže na pohľad dokáže prilákať pozornosť detského zákazníka. A ten  ľahko môže presvedčiť mamičku k jeho kúpe. Dôvodom, pre ktorý bol označený ako škodlivý, je prekročený limit mikroorganizmov. Produkt tak môže spôsobiť infekcie.

Ide o výrobok s čiarovým kódom 5206642000537. Je pôvodom z Grécka, producentom je spoločnosť Delkam Group. Ak kupujete podobnú kozmetiku, skontrolujte, či práve túto nepoužívate pri kúpaní vášho dieťaťa.

Zdroj/Foto: uvzsr.sk