Mamička iba 10-mesačného dievčatka sa už viac nemohla pozerať na to, ako ju trápi prerezávanie zúbkov. Podala jej preto liek, ktorý obsahuje účinnú látku ibuprofén. Na to, čo nasledovalo po tom, by najradšej okamžite zabudla!

 

Becky z Kanady chcela pomôcť dcérke, ktorú sužovali bolesti, liekom, ktorý obsahoval ibuprofén. Potešila sa, keď bolesti utíchli, no v zápätí sa zhrozila nad tým, čo liek vyvolal.

Pri prebaľovaní totiž zistila, že obsah plienky je čiernej farby. Ich najbližšie kroky putovali do nemocnice, kde dievčatko skončilo na infúzii. Vyšetrenia ukázali, že má žalúdočné vredy. Tie jej začali krvácať, a to, čo našla matka v plienke, bola krv.

Becky Adkinson Advil liek

Becky si vtedy uvedomila, že príčinou bude Advil, ktorý je u nás nazvaný Ibuprofen alebo Nurofen. Dievčatko totiž nič, čo by mu mohlo takýto stav spôsobiť, nekonzumovalo.

Alba Adkinson po užití Advil

Spoločnosť, ktorá tento liek vyrába, skutočne potvrdila, že takýto stav môže byť jedným z možných vedľajších účinkov. Malá Alba je však jedným z tisíc prípadov, preto je zanedbateľnosť našťastie len nízkopercentná.

pozor na Ibuprofen

Milé mamičky, aký je váš názor na podávanie liekov malým deťom?

Zdroj: chillin.sk l Foto: facebook.com