Zdravie Zdravie dieťatka Pozor na toto nebezpečenstvo: Blesk zasiahol 13-ročného chlapca na Slovensku!

Pozor na toto nebezpečenstvo: Blesk zasiahol 13-ročného chlapca na Slovensku!

Nie je tak dávno, čo sa v zahraničí udial neuveriteľný prípad, kedy chlapca zasiahol blesk, no vďaka skateboardu, ktorý držal v ruke, sa mu okrem popálenín a krátkej strate pamäti nič vážnejšie nestalo. Toľko šťastia nemal 13-ročný chlapec zo Slovenska, ktorého v piatok taktiež zasiahol blesk.

 

Chlapec sa spolu s kamarátom vracal domov do osady v podvečerných hodinách. K udalosti došlo pri obci Zámutov v okrese Vranov nad Topľou. Chlapci sa nachádzali práve v blízkosti lesa, keď 13-ročného Patrika zasiahol blesk. Okoloidúci muž ho odviezol autom domov.

Potom zavolali záchranku a tá ho po oživení v umelom spánku previezla do nemocnice. V dedine a v okolí bola podľa ľudí obrovská búrka a viac ako hodinu pršalo. Chlapec mal vraj v ruke mobil, ktorý mohol blesk privolať.

V tomto prípade nejde o ojedinelú udalosť, kedy chlapca zasiahol v našom okolí blesk. K takémuto nešťastiu došlo aj v máji tohto roka, kedy v susednom Česku zasiahol 9-ročného chlapca priamo na ihrisku počas futbalového tréningu. Z toho plynie, že naozaj búrky netreba podceňovať!

Zdroj: cas.sk | Foto: pixabay.com