Každé dieťa miluje lahodnú Kinder čokoládu. Najviac však deti milujú Kinder vajíčka, v ktorých sa ukrýva nejaká hračka. Sú priam nedočkavé, akú hračku v ňom nájdu a niektoré sú dosť nešťastné, keď v ňom nájdu nejakú skladačku namiesto postavičky. Tieto vajíčka ale môžu byť aj mimoriadne nebezpečné, pripravili sme si pre vás zopár príkladov!

 

V prvom príbehu ide o mladú dvadsaťdva ročnú mamičku, ktorá chcela urobiť svojmu dvojročnému synčekovi obrovskú radosť a kúpila mu konderko. Vôbec netušila, aké nástrahy sa v ňom môžu ukrývať.

Chlapček bol nadšený, rýchlo zjedol čokoládu, aby sa čo najskôr dostal ku hračke. Plastový obal, v ktorom je schovaná, mu ale nešiel otvoriť, tak zavolal maminu na pomoc. Keď otvorila plast, ostala v šoku.

Vo vnútri našla šesť kusov nebezpečných liekov a ihneď kontaktovala políciu, ktorá začala vyšetrovanie. Vajíčko bola napodobenina, ktorá sa nedala na prvý pohľad rozoznať od originálu, ale nemala značku Ferrero. Polícia zatiaľ netuší, ako sa sedatíva mohli dostať do vajíčka. Mladá mamička však upozorňuje rodičov, aby dávali pozor na svoje deti, keď budú otvárať vajíčka.

Ďalším odstrašujúcim príkladom je príbeh z Írska, kde našiel päťročný chlapec vo vnútri vajíčka plastikové vrecko plné bieleho prášku. Chlapec bol však múdry a vajíčko hneď zaniesol ukázať otcovi. Keď to zbadal, ihneď kontaktoval políciu, ktorá potvrdila, že vo vajíčku našli tvrdú drogu.

Prípadov s vajíčkom stále pribúda, preto chceme varovať čo najviac rodičov na prípadnú hrozbu. Buďte počas otvárania Kinder vajíčka vždy pri vašich deťoch, nikdy neviete, čo v nich nájdu a opatrnosti nie je nikdy dosť.

Zdroj: metro.co.uk / dailymail.co.uk | Foto: Facebook / dailymail.co.uk / 123rf.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Rurinka P.
Som taká, že rada píšem o všetkom, čo ma zaujme. Celkovo sa zaujímam, čo sa kde deje a najviac milujem príbehy zo života a tiež rôzne zaujímavosti. Milujem hudbu, módu, cestovanie, deti, tanec.Som empatická, citlivka ale s tým sa moc nechválim :D ale tiež som niekedy zbrklá a všetko by som chcela hneď. Rada skúšam nové veci a žiadnym výzvam sa nebránim. Dúfam, že si na mňa zvyknete a budú sa Vám moje články páčiť :)