Drogérie DM musia stiahnuť z pultov detské výživy Babylove BIO 190 gramov s príchuťou jahody, maliny a jablka od ukončeného 4. mesiaca, a to práve tie, ktoré majú dátum trvanlivosti do 5. júla 2019. Toto nariadenie sa okrem Slovenskej republiky týka aj susedných Čiech.

 

“Dovoľujeme si uviesť, že DM Drogerie doteraz ani neinformovala o uvedenej situácii kompetentný kontrolný orgán, teda Úrad verejného zdravotníctva. Ten kontaktoval v danej veci priamo centrálu DM Drogerie na Slovensku a zistené bolo, že uvedenú informáciu obdržali z Nemecka včera a začali so sťahovaním predmetného výrobku z trhu na Slovensku,” dodala Jozefína Kaššová z Úradu verejného zdravotníctva.

DM detská výživa

Avšak podľa najnovších informácii spoločnosť pripravuje správu pre verejnosť a svoju webovú stránku, ktorú zašle aj príslušnému úradu.

„Pri vlastných kontrolách boli vo výžive nájdené zvyšky čistiaceho prostriedku s obsahom chlóru,”informovala spoločnosť český portál noviny.cz a taktiež uviedli, že ku sťahovaniu došlo najmä z preventívnych dôvodov.

Zdroj: tvnoviny.sk l Foto: Úrad verejného zdravotníctva, pixabay.sk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Loriana
Učiteľka, ktorá sa venuje všetkým možným témam, ktoré poskytujú istý odkaz pre spoločnosť. Mamička, ktorá najviac miluje svojho synčeka, a všetko, čo robí, robí iba pre neho. Žena, ktorá si užíva život a všetky jeho radosti..