Štátny ústav pre kontrolu liečiv odhalil nelegálny predaj liekov na internete! Ide o tablety slúžiace na potrat, antikoncepcie a tehotenské testy viazané aj výlučne na lekársky predpis a taktiež tablety, ktoré nie sú registrované na Slovensku! Zvýšte preto pozornosť!

 

Zdravotnícky orgán zaoberajúci sa kontrolou liečiv na Slovensku zaevidoval podnety na webovú stránku RU-486, ktorá podľa informácií ponúka lieky, ktoré sú nelegálne.

“Predmetné lieky sú neznámeho pôvodu a nespĺňajú požiadavky zákona o liekoch a zdravotníckych pomôckach. Štátny ústav pre kontrolu liečiv tak nemôže zaručiť ich kvalitu, účinnosť a bezpečnosť,” varoval Štátny ústav pre kontrolu liečiv.

Uvedená webstránka nie je legálnou predajňou slúžiacou na predaj liekov. Nie je registrovaná ako verejná online lekáreň ani ako výdajňa, ktorá slúži na distribúciu zdravotníckych pomôcok. Práve pri takýchto lekárňach je vysoké riziko dodania zdravotníckeho výrobku, ktorý je falšovaný a nespĺňa bezpečnostné opatrenia alebo môže viesť až k poškodeniu zdravia pacienta. Rovnako pacient nemá záruku, že liek obsahuje to, čo deklaruje.

Pozor na nelegálny predaj liekov!

Táto online lekáreň ponúka najmä potratové a antikoncepčné tabletky, ale aj tehotenské testy. Kontaktné údaje má uvedené na Rakúsko a Taliansko a e-mailový kontakt uvádza na verejné e-mailové servery.

Legálnosť internetovej lekárne sa dá overiť kliknutím na tzv. spoločné logo na danej stránke. Toto spoločné logo pre internetový predaj liekov a zdravotníckych pomôcok je zložené z grafického obrazca s vlajkou štátu, v ktorom má stránka povolenie na svoju činnosť. Pod logom by mal byť uvedený tento text: “Kliknutím overte legálnosť týchto webových stránok” v domácom jazyku.

Takto je používateľ presmerovaný na webovú stránku liekovej agentúry istého členského štátu, kde nájde zoznam všetkých subjektov, ktoré majú oprávnenie na predaj liekov na diaľku. V zozname si treba vyhľadať tento subjekt, a tak sa ubezpečíte, že daná lekáreň spĺňa právne požiadavky na svoju činnosť. Ak by ste túto lekáreň v zozname nenašli, neodporúča sa pokračovať v nákupe.

Zoznam subjektov vykonávajúcich internetový výdaj je na stránke ŠÚKL.

Zdroj: noviny.sk l Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Loriana
Učiteľka, ktorá sa venuje všetkým možným témam, ktoré poskytujú istý odkaz pre spoločnosť. Mamička, ktorá najviac miluje svojho synčeka, a všetko, čo robí, robí iba pre neho. Žena, ktorá si užíva život a všetky jeho radosti..