Tehotenstvo je veľmi citlivé a krásne obdobie pre každú z nás. Užívame si každý deň, rozmýšľame o tom, ako to malé stvorenie v nás rastie a tešíme sa až ho prvýkrát uvidíme. Žiaľ, mamička, o ktorej je tento príbeh, túto možnosť nemala. Počas tehotenstva totiž prišla o zrak!

 

Leah Fischer po krásnej správe, že čaká dieťa, bola od radosti celá bez seba. Život sa jej ale zmenil vo chvíli, keď postupne prichádzala o zrak.

Lekári ju hospitalizovali a podávali jej steroidy, aby jej čo najviac pomohli. Ich verdikt bol strašný: dôsledkom hormonálnej nerovnováhy, s ktorým je tehonstvo spojené, a cukrovky, prišla na celé mesiace o zrak.

To hrozné temno jej nedovolilo vidieť svojho syna Archieho po pôrode a celé tri mesiace. Ale ako jedna z väčšiny mala šťastie. Po niekoľkých laserových operáciách svoje dieťa napokon uvidela, hoci občas musí siahnuť po okuliaroch. Lekári ako príčinu uviedli, podcenenie diabetu 1. typu v mladosti.

“Bolo zdrvujúce, že som nemohla vidieť Archieho po pôrode. Bála som sa, že ho neuvidím rásť. Lekári totiž nevedeli, či liečba zaberie!”, spomína Leah.

Milé mamičky, tie, ktoré tŕpite touto zákernou chorobou, určite ju nepodceňujte! Vie narobiť v živote veľké škody!

Zdroj: mirror.co.uk l Foto: depositphotos.com