Niektorí to odsudzujú, iní s tým nemajú problém. Inak to vnímajú rodičia, ktorí mali v živote to šťastie, že sa im podarilo priviesť na svet zdravé detičky, inak tí, ktorí po nich dlhé roky len túžia. Náhradné materstvo je v mnohých krajinách stále tabu.

 

Za peniaze

Náhradné materstvo za finančnú odmenu je legálne v týchto krajinách – India, Mexiko, Rusko, Južná Afrika, Ukrajina a USA (nie vo všetkých štátoch), pričom v Mexiku je povolené len pre homosexuálne páry s mexickým občianstvom). V niektorých amerických štátoch existujú agentúry, ktoré sa zaoberajú sprostredkovaním náhradných matiek, pričom vybavujú všetky potrebné formality.

Zadarmo

Altruistické náhradné materstvo, teda bez nároku na odmenu je legálne v – Austrália, Dánsko, Kanada, Grécko, Írsko, Izrael, Lotyšsko, Holandsko, Anglicko a iné, pričom v každej krajine sú rôzne prísne pravidlá.

Medzi známymi osobnosťami, ktoré využili náhradnú matku, aby si splnili sen a mali dieťa sú napríklad:

Elton John s manželom Davidom Furnishom

Britský spevák má so svojím manželom dvoch synov (Zachary a Elijah), pričom obom pomohla s príchodom na svet tá istá náhradná matka a krstnou mamou obidvom bola Lady Gaga.

Michael Jackson

Kráľ popu mal hneď tri deti, pričom Josephovi a Katherine dala život jedna náhradná matka a Michaelovi druhá.

Sarah Jessica Parker

Hviezda zo seriálu Sex v meste má jedno vlastné dieťa, ale viac sa jej už otehotnieť nepodarilo, preto jej dcérky – dvojičky Tabithu a Lorettu priviedla na svet náhradná matka.

Christiano Ronaldo

Nedávno sme vám priniesli článok o tomto úspešnom športovcovi, ktorý sa stal trojnásovným oteckom. K staršiemu Cristianovi Ronaldovi Jr. (7) pribudli roztomilé dvojičky – Eva a Mateo. Všetky deti mu priviedla na svet náhradná matka.

Túžba byť rodičom je silnejšia ako všetky predsudky sveta. Pre bábätko nie je dôležité, kto ho porodil, ale kto sa o neho s láskou stará. Otázne je, ako sa s touto informáciou dieťa vyrovná v budúcnosti. Láskavým prístupom sa ale dá všetko vysvetliť. Alebo máte iný názor?

Zdroj: eltern.de | Foto: instagram.com, pixabay.com