Komunikácia medzi rodičom a dieťaťom je oveľa dôležitejšia ako čokoľvek iné. Každá matka chce pre svoje dieťa to najlepšie – najlepšie vzdelanie, najlepšie hračky, najlepších kamarátov, najlepšie záľuby a samozrejme aj najlepšiu výchovu. A práve výchova je to, čo môže do absolútnej miery ovplyvniť práve matka sama. Najlepším výchovným prostriedkom je rozhovor. Žiadne bitky, žiadne vyhrážky, žiadne kupovanie si poslušnosti. Rozprávajte sa s deťmi a preniknite do ich duše. Chcete poznať psychológiu dieťaťa?

 

Učte sa od najlepších

Ktoré veci je najdôležitejšie naučiť deti? Ako riešiť konflikty? Áno, najlepšie je sa im vyhnúť rozhovorom, no raz za čas k nim dôjde, ako ich potom vyriešiť? Verte mi, nie je nič zložitejšie, ako riešiť konflikt so svojou ratolesťou. Nahnevaní šéfovia, manželské hádky, urazené kamarátky, to je nič, oproti konflitku so synom či dcérou. Chcete sa dozvedieť odpovede na tieto otázky? Elaine Mazlish vo svojej knihe „Ako hovoriť, aby nás deti počúvali“ vám odpovede na tieto otázky dá a prezradí vám, čo musíte robiť pri výchove detí.

Prečo je dobré učiť deti samostatnosti?

Kniha je zameraná na staršie deti – 4 a viac rokov, keď aj máte mladšie deti, nič sa nedeje, keď si knižku prečítate teraz, aspoň budete pripravená do budúcnosti. Prečo je dôležité naučiť deti samostatnosti, samostatnému riešeniu problémov? Nielen dieťa si ľahko zvykne na to, že sa vždy môže spoľahnúť na vás, ale aj vy, ako dospelý, cítite zodpovednosť za svoje dieťa, preto sa mu neustále snažíte pomáhať a zachraňovať ho aj v situáciách, v ktorých by si poradilo samo. Až jedného dňa usúdite, že už je dosť veľké, aby to zvládalo, to je možno pravda, ale keďže ste ho k tomu neviedli, bude to preňho nárazová zmena, ktorú môže veľmi ťažko niesť. Preto je dôležité viesť ho k samostatnosti láskavým spôsobom, už odmala. Chcete sa dozvedieť ešte viac? Kúpte si knihu od Ealaine Mazlish TU.

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.