V Česku pred dvoma týždňami došlo k obrovskej tragédii. V jednej z dedín Znojemského okresu zahynuli pri požiari tri malé deti. K nešťastiu sa vyjadril expriateľ ich matky Petr Rendáš (30), ktorý s ňou žil minulý rok. Je si istý, čo bolo príčinou požiaru a viní samotnú matku!

Petr žil v zhorenom dome od marca do novembra minulého roka s matkou nebohých detí. Vraj sa počas tejto doby pokúšal dať dom do poriadku a postupne ho opravoval. Ostatní členovia rodiny nemali žiadnu snahu pomôcť mu pri tom.

Podľa jeho slov, keď matku detí opúšťal, vedel, že to pre deti nebude dobré. Je si istý, že požiar vznikol od ohrievača, na ktorý jeho bývalá partnerka dávala sušiť bielizeň. “Koľkokrát som jej za to vynadal. Keď som tam bol ja, tak to robiť prestala. Každému normálnemu človeku predsa dôjde, ako je to nebezpečné,” povedal Petr pre Blesk.cz. Ohrievač bol umiestnený blízko postieľky, v ktorej spávalo najmladšie dievčatko (†1). Petr si myslí, že od ohrievača sa chytila postieľka a potom požiar vypukol v celej izbe detí.

Tragédia sa stala v noci 12. marca. Keď na miesto dorazili hasiči, pred domom stáli matka detí a ich babička s priateľom. Nevládnu prababičku z domu vyniesli, no deťom už pomôcť nedokázali.

Prečítajte si viac:

Obrovská tragédia: Rodina prišla pri požiari o tri malé deti

Reakcia matky, ktorá prišla pri požiari o tri malé deti, vás šokuje

Zdroj: blesk.cz | Foto: youtube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.