V letných mesiacoch sa nám zvyšuje tlak pri správach o nezodpovedných rodičoch, ktorí nechávajú svoje ratolesti v rozhorúčených autách. Spiace dieťa je im zrejme ľúto zobudiť a tým ohrozia jeho život. Stali sa ale aj tragédie, kedy rodičia na potomkov reálne zabudli a hodiny v horúcom aute sa im stali osudné.

 

Týmto hrozivým scenárom by ale čoskoro mal byť koniec. A to vďaka našim šikovným študentom. Tí vymysleli prístroj, ktorý by mal upozorniť na zabudnuté dieťa v sedačke. Študenti zo Strednej priemyselnej školy techniky a dizajnu v Poprade s týmto nápadom zvíťazili spomedzi 150-tich tímov v projekte Social Innovation Relay.

Senzory vyhodnotia kritickú situáciu

Zostáva už len nájsť výrobcu tejto šikovnej a užitočnej pomôcky, ktorá by sa mala dať pripevniť na každú autosedačku. Sú v nej umiestnené senzory a tie dokážu vyhodnotiť kritickú situáciu. Ak sa nič nezmení do siedmich minút, odošle sms na zvolené telefónne čísla. Ak nepríde zmena ani potom, prístroj spustí alarm, ktorý upozorní okolie. Veríme, že sa táto skvelá novinka čoskoro začne vyrábať vo veľkom a zachráni životy detičiek.

Zdroj: cas.sk | Foto: pixabay.com