Najväčším darom pre matku je narodenie zdravého dieťatka. Bohužiaľ, nie všetky detičky majú to veľké šťastie, prísť na tento svet za ideálnych podmienok. Podobne aj predčasne narodený chlapček Mirio, ktorého smutný prípad sa momentálne šíri Slovenskom.

 

Chlapček prišiel na svet v 27. týždni cisárskym rezom. Aj napriek tomu, že meral len 37 centimetrov a vážil 1180 gramov,bojoval a bol zdravý. Jeho mama Marcela mu však nemohla poskytnúť materské mliečko. V nemocnici teda malému drobcovi začali dávať umelé, aj keď mamička si týmto postupom nebola úplne istá. V zahraničí je totiž bežnou praxou takýmto deťom poskytnúť darcovské materské mliečko, ktoré je ľahšie stráviteľné.

Chlapček svoj boj o život prehral

Chlapček ale začal priberať, tak verila lekárom, že robia správnu vec. Na 11-ty deň sa všetko zmenilo a z nemocnice dostala telefonát, že s jej predčasniatkom je to zlé. Sanitkou ho previezli do Bratislavy. Chlapčekovi zistili nekrotickú enterokolitídu a jeho stav sa skomplikoval. 10 mesiacov bojoval o svoj život, no napokon prehral v sobotu 30. novembra.

Príbeh chlapca sledovalo celé Slovensko. 39-ročná mama Marcela sa sťažovala na prístup lekárov a na prípad si posvieti aj ministerka zdravotníctva Kalavská. Podľa nemocnice ale lekári spravili pre dieťa a matku maximum.

Zdrvení rodičia teraz nemajú silu riešiť konanie lekárov, otec malého Miria je pracovne vo Švajčiarsku a nepodarí sa mu prísť hneď domov. Mnoho ľudí na sociálnych sieťach vyjadrovalo predčasniatku a jeho rodičom podporu a je možné, že ak to nespravia samotní rodičia, práve oni podajú sťažnosť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Zdroj: cas.sk, facebook /Nekŕmte nás odpadom | Foto: facebook / Nekŕmte nás odpadom