Nikto netvrdí, že na svete existuje len 12 pováh, rovnako ako znamení horoskopu. Niektoré vlastnosti sú ale pre jednotlivé znamenia charakteristické, takže sa dá viac-menej predvídať, na čo sa u vášho potomka môžete pripraviť. Ponúkame vám prehľad tých „horších“ vlastností.

 

Vodnár 21. januára – 20. februára

Vodnári sú veselé kopy, no v detskom veku ešte občas nedokážu odhadnúť hranice a vtip ľahko skĺzne do sarkazmu, čo rodičia, súrodenci ani spolužiaci nemusia vždy dobre znášať.

Ryby 21. februára – 20. marca

Rybičky sú veselé detičky, ale beda všetkým, ak nevstanú z postele pravou nohou. Bývajú citovo nestabilné a výnimočné nie sú ani záchvaty hnevu. Okrem toho nie sú veľmi praktické.

Baran 21. marca – 20. apríla

Malí baránkovia nie sú až takí pokojní, ako by sa podľa ich pomenovania mohlo zdať. Bývajú netrpezliví a ak sa veci nedejú podľa ich predstáv, konajú impulzívne. Pozor na nevinné požiadanie iného dieťaťa o požičanie obľúbenej hračky.

Býk 21. apríla – 21. mája

Býci majú veľmi radi svoj kľud a zázemie. Zároveň sú neuveriteľne tvrdohlaví bojovníci za svoje práva a budete prekvapená, aké rozumné argumenty na vás v prípadnej hádke použijú.

Blíženci 22. mája – 21. júna

Malí Blíženci sú veľmi prefíkaní a to v dobrom a rovnako aj v zlom zmysle slova. Mladšiu sestru buchnú len vtedy, keď sa nedívate a vianočné darčeky nájdu pol hodinku po tom, ako ste ich schovali.

Rak 22. júna – 22. júla

Detičky – raci – nie sú zlé, sú len dosť náladové, zvlášť, ak sú unavené alebo hladné. Sú veľmi naviazané na maminku, ktorej blízkosť potrebujú na prekonávanie citovej nestability.

Lev 23. júla – 23. augusta

Levíčatá majú svoju vlastnú hlavu. Izbičku si neupracú a neupracú, pretože okrem tvrdohlavosti sú aj dosť lenivé.

Panna 24. augusta – 24. septembra

Tieto detičky sú detailisti so zmyslom pre pravidlá a poriadok. Nemajú radi zmeny plánu. Ak sa raz povie, že sa ide na výlet a vonku ako naschvál prší, čakajte dlho trvajúce slzavé údolie.

Váhy 25. septembra – 23. októbra

Ak si malá váha zabudne domácu úlohu, asi to nespravila naschvál. Váhy sú totiž veľmi zábudlivé, čo ich bezstarostnú hlavičku vôbec netrápi. Ďalšou ich “zlou” vlastnosťou je netrpezlivosť. Jednoducho nemajú čas čakať.

Škorpión 24. októbra – 22. novembra

Najviac veria sami sebe, k ostatným sú podozrievavé. A vedia prečo. Oni sami totiž veľmi radi niekoho napália. Ich silnou stránkou je škodoradosť.

Strelec 23. novembra – 21. decembra

Nemajú radi konflikty, čo by bolo fajn, keby nepríjemné situácie neriešili čistou ignoráciou. V situáciách, ktoré sú im nepríjemné, jednoducho nereagujú.

Kozorožec 22. decembra – 20. januára

Malí Kozorožci sú známi svojou pesimistickou povahou. Sú to takí mrzúti, uzavretí do seba a sú pekne tvrdohlaví.

Zdroj: supermamy.maminka.cz | Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.