Svetom otriasol prípad z New Yorku, kedy otec zabudol svoje deti osem hodín v aute. Keď sa vrátil z práce, už bolo neskoro. Ročné dvojčatá už nemali žiadnu šancu, pretože horúčavy v aute dosahovali nad 70 stupňov Celzia. K smutnému prípadu sa vyjadrila aj manželka muža.

 

Sociálny pracovník Juan Rodriguez čelí obvineniam z neúmyselného zabitia a zo zabitia z nedbanlivosti. V osudný deň mal rovnako ako vždy svoje dvojičky zaviesť k opatrovateľke. Juan bol v ten deň presvedčený, že tak spravil a s tým pocitom zaparkoval pred prácou. Keď sa po 8-ich hodinách vráti, zistil, že jeho dve zlatíčka sú v aute. V horúčavách nemali šancu, z úst sa im už penilo.

K tragickej udalosti sa vyjadrila aj jeho manželka. Pre The Sun povedala: “Nikdy sa cez túto stratu neprenesiem a viem, že on si túto chybu nikdy neodpustí. Bola to strašná nehoda a potrebujem, aby stál pri mne a aby sme tým prešli spolu. Táto strata bolí viac, ako si viete predstaviť, no stále milujem svojho manžela. Je to dobrý človek a skvelý otec a ja viem, že by nikdy naschvál neublížil našim deťom.” 

Otca detí prepustili na kauciu a potom s plačom objal svoju manželku. Na mieste, kde bolo odstavené auto susedia postavili pomyselný pomník zosnulým dvojčatám.

Videá:

Zdroj: thesun.co.uk, cas.sk, facebook.com | Foto: facebook.com