Celodenný kolotoč s deťmi a k tomu starostlivosť o domácnosť, je počas niektorých dní skutočne zaťažkávajúca skúška. Aj vy ste sa niekedy pristihli, že už sa neviete dočkať, ako si za odmenu “pomlsáte” na niečom sladkom alebo nezdravo chutnom? Ako si otvoríte balíček čipsov alebo odkúsnete konečne z tej orieškovej čokolády?

A zrazu nastal moment, kedy sa to môže podariť. Deťúrence vás chvíľu nepotrebujú, stratili sa niekde v nedohľadne a vy vyšťavená zo všetkého chaosu, si idete otvoriť svoju vytúženú maškrtu. A čo čert nechce, samozrejme v tom najlepšom vás “načapá” vaša ratolesť.

Ako v takomto prípade šikovne vyriešiť vzniknutú situáciu? Rozhodne si nezačínajte vymýšľať a deťom neklamte. Radšej sa ich spýtajte toto:

“Chceš ochutnať?”

Je možné, že potomok ani veľmi o vaše dobroty záujem mať nebude a ak by ste naopak vzniknutú situáciu začali zahovárať, ukázali by ste deťom, že robíte niečo zlé, čo sa môže len potajomky. Ak im ale dáte možnosť ochutnania, sami môžu zistiť, že im vaše pikantné čipsy nechutia a rovno sa porozprávajte o tom, že ide o jedlo, ktoré sa nejedáva často a je len pre dospelých. Aj v bežnom živote deti vidia, že nie všetko je prístupné deťom aj dospelým rovnako.

Ak im vaša maškrta zachutí, neznamená to, že musíte zjesť celé balenie. Po malej ochutnávke vysvetlite deťom, že veľké množstvo nie je zdravé, no môžete si spoločne pochutiť zase nabudúce.

Ako vidíte, jednoduchá veta dokáže vyriešiť delikátnu chvíľu. 🙂

Zdroj: maminka.cz | Foto: pixabay.com