Život ponúka neskutočné veci, zážitky a radosti, ktoré môžeme zažiť spolu s tými, ktorí sú nám najdrahší. V prípade každej mamičky do tejto kategórie spadá hlavne mužská polovička a ratolesti. Pracovný týždeň predstavuje jeden kolotoč a keď príde sobota? Začína veľké upratovanie!

Aj u vás je to takto? Tiež namiesto spoločne prežitých chvíľ v prírode alebo na výlete zapriahnete celú famíliu do sobotného upratovania? Ak je to tak, prečítajte si nasledujúce riadky od neznámej autorky a zvoľnite tempo!

Na internete síce tento príbeh koluje už niekoľko rokov, no na aktuálnosti mu to neuberie, pretože niektoré veci sa len ťažko menia. Medzi nimi je aj tradičné víkendové upratovanie. Keď sa ale nad tým zamyslíme, aký význam má poriadne sa namakať pri všetkých domácich prácach aké si len vieme predstaviť namiesto toho, aby sme sa zbalili a išli s deťmi na piknik do parku?

Že sa budú na nás všetci pozerať, či nič iné nemáme v sobotu na práci? A toto vás trápi? Na myšlienky cudzích ľudí /ktoré ani nemáte overené/ sa môžete naozaj vykašľať a upratujte vtedy, kedy je to naozaj treba a ešte lepšie – priebežne podľa nálady a situácie. Nie podľa toho, že je sobota a tak sa to patrí. 🙂

Prajeme veľa šťastia a ponúkame spomínaný príbeh:

Trávievala som každý víkend 6 hodín upratovaním, aby v prípade, že niekto príde na návštevu, bolo všetko perfektné. Ale iba do tej doby, než som si jedného dňa uvedomila, že nikto nepríde, pretože všetci si niekde inde užívajú života. Takže teraz?

Keď ma niekto navštívi, nemusím vysvetľovať stav svojho domova. Všetkých viac zaujíma počuť o tom, čo som robila, keď som doma neupratovala a užívala si života niekde inde. Pokiaľ Vám to dosiaľ nedošlo, riaďte sa touto radou: Život je príliš krátky. Užívajte si ho!

Utierajte prach len vtedy, keď už naozaj musíte …. nebolo by ale príjemnejšie nakresliť obrázok alebo napísať list ? Upiecť zákusok alebo tortu a olízať pritom lyžicu od krému alebo zasadiť kvet? Uvedomujete si rozdiel medzi ‚chcem‘ a ‚musím‘? Utierajte prach len vtedy, keď už naozaj musíte, ale veľa času Vám neostáva…

So všetkým vínom, ktoré je treba vypiť, riekami, ktoré je treba preplávať a horami, na ktoré je treba vyliezť, hudbou, ktorú je treba si popočúvať, knihami, ktoré je treba prečítať, s priateľmi, ktorých je treba si užiť a životom, ktorý je treba žiť ?

Utierajte prach len vtedy, keď už naozaj musíte, ale tam vonku je svet so slnkom pre Vaše oči, s vetrom vo Vašich vlasoch, popraškom snehu, dažďovou prehánkou. Tento deň sa už nevráti. Nikdy!

Utierajte prach len keď už naozaj musíte, ale majte na mysli, že príde staroba, a tá nebude láskavá ….. Keď odídete – a odísť Vy raz musíte – z Vás samých sa stane iba prach!

A pamätajte …. vrstva prachu na nábytku chráni drevo, ktoré je pod ním.

A ako ste na tom vy a upratovanie? Napíšte nám do komentárov na Facebooku. 🙂

Zdroj: facebook.com | Foto: gettyimages.com, pixabay.com