Väčšina rodičov sa učí so svojimi prváčikmi a druháčikmi viac ako päť hodín do týždňa. U starších deti, najmä u siedmakov to robí len štvrtina z rodičov! Rodič by nemal byť prísny dozorca nad svojím dieťaťom počas učenia, mal by byť vynaliezavý, mal by vedieť správne dieťa motivovať, lebo práve vy rodičia ste mu veľkým vzorom!

 

Podľa psychologičky je pre dieťa veľmi prospešné až priam žiaduce, ak dostáva od rodičov pomoc pri učení. To najdôležitejšie, čo môžete ako rodičia urobiť je, že svojmu dieťaťu pomôžete nájsť vnútornú chuť učiť sa niečo nové, motiváciu a aj ochotu pomôcť mu.

Dôležité je naučiť vaše dieťa k tomu, aby si chcelo robiť úlohy samé od seba. Preto naňho nikdy nezvyšujte hlas, ak sa mu pri písaní domácej úlohy či náhodného diktátu nebude dariť. Majte s ním trpezlivosť, inak by ste ho mohli odradiť a už by sa s vami nechcelo učiť!

Musíte ho správne motivovať a viesť ho k tomu, aby začalo mať rado aj veci, ktoré mu príliš dobre v škole nejdú. Nemôže mať celý život strach z matematiky, lebo párkrát nevedelo správne vypočítať príklad. Ukážte mu, že aj v matike môže byť dobré ak bude chcieť. Je to rozsiahly predmet, možno sa mu bude viac dariť pri slovných úlohách!

Pre dieťa je tiež dôležité aj miesto, kde sa s ním učíte. Nerobte to tak, že budete variť večeru a dieťa bude sedieť za jedálenským stolom, písať úlohu a vy sem tam pribehnete ho skontrolovať! Správne miesto, kde by sa malo dieťa učiť, je podľa psychologičky jeho detská izba, tam sa lepšie sústredí na svoj výkon, pretože ho tam nič nerozptyľuje!

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Instagram/ parents.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Rurinka P.
Som taká, že rada píšem o všetkom, čo ma zaujme. Celkovo sa zaujímam, čo sa kde deje a najviac milujem príbehy zo života a tiež rôzne zaujímavosti. Milujem hudbu, módu, cestovanie, deti, tanec.Som empatická, citlivka ale s tým sa moc nechválim :D ale tiež som niekedy zbrklá a všetko by som chcela hneď. Rada skúšam nové veci a žiadnym výzvam sa nebránim. Dúfam, že si na mňa zvyknete a budú sa Vám moje články páčiť :)