V aktuálnej dobe, keď si mnohí z nás postupne začínajú uvedomovať priority a zdravie sa dostáva na prvú priečku, je stále na Slovensku veľa ľudí, ktorí tomu nerozumejú alebo nechcú rozumieť. Naďalej porušujú nariadenia a odporúčania štátu a sebecky si idú za svojimi potrebami bez ohľadu na to, že by mohli ohroziť tých slabších a zraniteľnejších.

Takýchto prípadov sa na sociálnych sieťach a v médiách objavilo hneď niekoľko – tlačenica v lyžiarskom stredisku v Jasnej, množstvo ľudí pred úradom na vybavenie dokladov v Košiciach sú jedným z mála príkladov. O mnohých porušeniach bezpečnostných opatrení sa ani nevie a ľudia veselo vysedávajú v bare na kávičke.

“No a čo, že som bola v Taliansku?”

Ešte horšie je, keď sa niekto vrátil z krajiny, ktorá je momentálne koronavírusom najviac zmietaná, teda z Talianska, a veselo chodí medzi ľudí. Príklad takéhoto bezcharakterného správania sa momentálne šíri na internete. Žena, ktorá sa vrátila z Talianska sa dožadovala u nechtárky, aby jej za každých okolností spravila manikúru bez ohľadu na to, že sa ona rozhodla z bezpečnostných dôvodov salón zavrieť.

“To mám chodiť s vyrastenými nechtami?”

“No a čo, že som bola v Taliansku?!? Cítim sa zdravá a na nechty prídem a vy si to nejak zariaďte,” odpísala zákazníčka nechtárke na správu, v ktorej informuje o predbežnom zatvorení salóna. Ľudská hlúposť nepozná hraníc, keď v aktuálnej situácii dotyčnú najviac zaujíma, že bude chodiť s vyrastenými nechtami. Každý si spraví úsudok sám. Prečítajte si celú konverzáciu.

Zdroj: Facebook | Foto: depositphotos.com