Matka dvoch detí a blogerka v jednej osobe napísala vlani svojmu manželovi list, ktorý odvtedy na internete zdieľalo cez 110 tisíc ľudí. Ani sa nečudujeme, pretože jej úprimné a intímne vyznanie je tak reálne a pravdivé, že sa v ňom našlo množstvo žien – matiek. Predpokladáme, že jednou z nich budete aj vy.

 

Laura Mazza má svoj blog Mum on the Run a pravidelne naň pridáva momenty zo svojho života so svojimi deťmi a manželom. Práve jemu pred rokom adresovala slová v liste s názvom “Toto nie je telo, do ktorého si sa zamiloval”. Rozhodla sa ho všetkým opäť pripomenúť a urobila dobre.

Ak ste ho nemali možnosť čítať, spravte tak teraz. K fotke, na ktorej neskrýva svoje bruško po dvoch pôrodoch, napísala, že jej telo už zďaleka nie je také ako vtedy, keď sa do nej manžel zamiloval. Reakcia jej manžela, plná lásky, vás ale odrovná. Takto by mal zmýšľať každý muž a podržať svoju polovičku, keď nie je so svojou postavou spokojná.


Toto nie je telo, do ktorého si sa zamiloval,” povedala som mu. Telo, do ktorého si sa zamiloval, bolo fit a malo svaly, na bruchu a prsiach neboli žiadne strie a netrápila ma žiadna distáza. Telo, do ktorého si sa zamiloval, sa vmestilo do úzkych džínsov: mohlo ísť do obchodu, vziať si akúkoľvek veľkosť a ísť, vediac, že ​​to bude sedieť. Teraz už toto telo nechodí do takýchto obchodov a vo väčšine prípadov si zvolí legíny. Tvoje telo zostáva rovnaké a moje sa vo všetkom zmenilo. To nie je spravodlivé …Stála som pred ním, unavená a zlomená, a do očí sa mi začali tisnúť slzy. „Toto nie je telo, do ktorého si sa zamiloval.” On potom povedal: „Más pravdu. Nie je to telo, do ktorého som sa zamiloval. Ale je to telo, ktoré vychovalo naše deti, ktoré vyživovalo naše deti, ktoré utešovalo naše deti, ktoré vytvorilo život. Každý deň sa do neho zamilujem. Nevedel som, čo je to láska, kým som neuvidel toto telo a nevedel som, čo dokáže, preto ti ďakujem.” Nehanbite sa za to, čo máte, nehanbite sa za mamičkovské telo. Stále budete mať ešte veľa príležitostí vzdať sa koláčikov – teraz si však užite vašu chvíľku a radujte sa, že ste vytvorili niečo, čo stojí za každú striu a každú jamôčku na vašom stehne. Ak potrebujete ešte nejaké pripomenutie, tu je: telo, ktoré teraz máte, je hodné lásky a obdivu.”

Zdroj: Facebook, funradio.sk | Foto: facebook.com /Laura Mazza