Mama je len jedna a vždy aj bude. Nikto nedokáže jej miesto nahradiť. Viete ale prečo je taká nenahraditeľná? Prečítajte si pár vtipných príkladov, za ktoré jej patrí možno aj tá vaša poklona.

Nosila vás 9 mesiacov pod srdcom

V poslednom mesiaci by vás najradšej už sama odrodila, ale potiahla to úspešne do konca. Vašimi chúťkami pribrala pár kíl, no vôbec vám to potom nevyčítala.

Dala vám život

Je to najdôležitejšia vec, za ktorú by ste jej mali ruky, nohy bozkávať. Aj keď určite pri pôrode kričala, že už nikdy nebude mať ďalšie dieťa.

3 roky nespala

Ak nie viac. Určite ste vedeli, keď si chcela ísť ľahnúť a tak ste začali plakať. Vtedy vás milovala najviac.

Dokolečka, dokola

Predstavte si, aké to musí byť ťažké rozprávať každý deň dookola to isté. Tisíckrát. Nebojte, v ten správny čas vám to vráti a opakovať budete musieť vy.

Nemohli ste mať všetko

Nehanbila sa za vás, keď ste sa v obchode pleskli na zem, lebo vám niečo nechcela kúpiť (nemohla). V kľude počkala, kým sa doplieskate, poprípadne vám ona jednu pleskla a so zdvihnutou hlavou zaplatila a odišla. Aj keď vás ponúkala za 10 rožkov, našťastie vás nikto nechcel.

Ale iba občas

Písala za vás domáce úlohy ľavou rukou, len aby ste sa mohli ísť von hrať a ona mohla oddychovať.

Stalo sa, že aj celý deň nič nejedla

Sebe nekúpila, len aby ste vy mali všetko. Počúvate to celý život. Kúpte jej niečo pekné ako bolestné.

Antidepresíva

Veľkú časť sladkostí od Mikuláša vám zjedla len preto, aby vás neskôr nebolelo brucho. To je obeta.

Doma sedieť a byť ticho

Zakazovala vám kamarátov, vraj vás kazia. To ale netušila, že iniciátor všetkých hlúpostí ste boli vždy vy. Najradšej bola, keď ste sedeli doma a boli ticho. Načo vás potom učila chodiť a hovoriť? No nato!

Sladkých 17, pre rodičov obdobie infarktových stavov

Zatiaľ čo ste sa vy zabávali a nezdvíhali mobil, tŕpla doma. A keď ste sa uráčili konečne prísť, musela vás spod dverí odniesť do postele. Ako malé dieťa, s tým rozdielom, že ste mali už o 50 kíl viac. Ten pohľad na vás jej nedovolil zaspať ďalšie 3 dni.

Konečne sloboda

V deň svojich 18-tich narodenín, keď ste si pobalili svoje veci a chceli sa osamostatniť ako dospelý, rozumný človek, napiekla vám koláče. Napiekla ich aj keď ste sa o tri dni vrátili o hlade a smäde. Asi to nebolo veľmi dospelácke rozhodnutie.

Navždy váš domov

Vždy, keď sa tam vrátite, bude to tam čarovné. Ako keby tam bolo nejaké kúzlo vášho detstva, ktoré by ste si chceli ešte raz zopakovať. A ona vám zase napečie ten úžasný koláč, ktorý vás tam na okamih prinesie. Napokon zistíte, že to kúzlo robí vaša mama.

A milión ďalších vecí, ktoré pre vás urobila a naučila vás. Každá mama urobila aj pár chýb, no môžete si byť istí, že chyby vtedy robiť nechcela. Ľúbila vás viac ako svoj život a ak máte to šťastie, ľúbi vás aj naďalej. Spravte si na ňu čas a choďte ju navštíviť a povedať jej ako veľmi ju ľúbite a ďakujete za všetko. Nezabudnite dobrú fľašku vína. Aj dve môžete, lebo to všetko čo vám dala, jej asi nikdy nevrátite. Ona to našťastie nečaká.

Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.