Rodičia sa často hrávajú s deťmi, čo je určite dobré pre ich vývin. No dôležité je aj zvoliť tie správne hry. Poznáte hru na “lietadielko”, kedy chytíte ruky dieťaťu a lietate s ním v priestore? Poznáte aj podobné hry pri ktorých deti ťaháte za ruky? Ak to robíte, mali by ste TOTO vedieť!

 

Detská ruka je veľmi slabá, nakoľko ešte nie je úplne vyvinutá. Tým, že budete hrávať takéto hry, alebo zdrapnete dieťa od nervov a budete ho chcieť posunúť inde, lebo vám zavadzia, mu môžete spôsobiť vážne poranenia, ktorým sa dá ľahko predísť!

Ide o poškodenie šliach či väzov na ruke, ba dokonca o zlomeniny lakťa či zápästia. Určite sa nepokúšajte naprávať vyskočenú kosť sami doma, nechajte to na odborníka, mohli by ste to ešte viac zhoršiť.

Existuje mnoho hier, ktoré sú bezpečnejšie a zabavíte sa pri nich rovnako ako pri takýchto zdraviu nebezpečných. Určite spoločne nájdete takú, ktorú si zamiluje celá rodina a predídete tak možným katastrofám.

 

Zdroj: najky.webnoviny.sk | Foto: pinterest.com / googlewallapapers.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Rurinka P.
Som taká, že rada píšem o všetkom, čo ma zaujme. Celkovo sa zaujímam, čo sa kde deje a najviac milujem príbehy zo života a tiež rôzne zaujímavosti. Milujem hudbu, módu, cestovanie, deti, tanec.Som empatická, citlivka ale s tým sa moc nechválim :D ale tiež som niekedy zbrklá a všetko by som chcela hneď. Rada skúšam nové veci a žiadnym výzvam sa nebránim. Dúfam, že si na mňa zvyknete a budú sa Vám moje články páčiť :)