Mesto Bánovce nad Bebravou príde o detské oddelenie. Verejnosť o tom informoval oznam na dverách, podľa ktorého už od 1. decembra sa činnosť oddelenia končí. Vedenie Nemocnice Bánovce – 3. súkromná nemocnica, s.r.o. má tak pre rodičov detských pacientov a personál nie príliš pekný vianočný darček.

Je zaujímavé, že dátum na ozname je 25.11.2019, teda len 6 dní pred ukončením pôsobnosti detského oddelenia. Pediatri z okolia tak musia svojich detských pacientov posielať do okolitých nemocníc. Dôvodom tohto rozhodnutia má byť podľa vedenia nedostatok lekárov na oddelení.

O situácii informovalo vedenie nemocnice aj zastupiteľov mesta Bánovce nad Bebravou a podľa dohody majú prevziať starostlivosť o malých pacientov nemocnice v Topoľčanoch a v Partizánskom. Samospráva zároveň spustila petíciu za obnovenie detskej pohotovosti v meste.

Nečudujeme sa, že oznam o ukončení činnosti detského oddelenia od 1.12.2019 zaskočil aj našu čitateľku. Z tejto správy zostala nemilo prekvapená nielen ona ale aj mnoho ďalších rodičov z Bánoviec nad Bebravou.

Zdroj: glob.zoznam.sk, facebook.com | Foto: depositphotos.com