Rakúsky súd rieši prípad, v ktorom sú obvinení rodičia, ktorí hrubo zanedbali zdravotnú starostlivosť o dcéru. 13-ročné dievča zomrelo vlani v septembri potom, ako jej rodičia nechceli dať liečiť jej chronický zápal pankreasu. Vo väzení si odsedia 5 rokov.

Mladé dievča bolo v kritickom stave už od roku 2017. Lekári jej vtedy diagnostikovali chronickú pankreatitídu a aj napriek ich varovaniam sa otec rozhodol zobrať dcéru do domáceho liečenia. Jej stav sa stále naďalej zhoršoval ale rodičia lekársku pomoc nevyhľadali a spoliehali sa na vyzdravenie od Boha. Situácia sa skomplikovala natoľko, že dievča sa už neprebralo z diabetickej kómy. Rodičia sú členmi konzervatívnej náboženskej skupiny, sú to nemeckí občania z uzbeckými a kazašskými koreňmi.

Podľa výpovede otca aj samotné dievča odmietalo ísť do nemocnice a odvolávalo sa vraj na to, že ak ho Boh neuzdraví, pôjde do neba. Rovnako matka potvrdila, že sa spoliehali na Boha ale zároveň dodala, že už by sa zachovala inak a vyhľadala by s dcérou zdravotnú pomoc.

Zdroj: tvnoviny.sk, youtube.com | Foto: youtube.com