Ako by ste zareagovali, keby ste prišli po svoje dieťa do škôlky a to by tam nebolo? V takejto hrôzostrašnej situácii sa ocitli rodičia z Brna. Keď prišli pre dvojročného synčeka, učiteľky zistili, že v škôlke nie je. Stratil sa na prechádzke a našla ho okoloidúca.

Pani učiteľky boli s deťmi na prechádzke v parku Lužánky, kde sa zrejme chlapec odpojil. Prechádzal sa tam chvíľu sám a potom sa rozplakal. Našla ho 46-ročná žena, ktorá s ním chvíľu počkala a keď ho nikto nehľadal, s ním išla na políciu. Chlapček ešte nevedel rozprávať a tak vôbec netušili, čo sa stalo a ako sa v parku ocitol sám.

Keď sa popoludní rodičia zastavili po dieťa a v škôlke nebolo, okamžite zavolali políciu, pretože učiteľky nevedeli, kde je. Chlapec bol mimo zariadenia niekoľko hodín. Je zarážajúce, že za tú dobu nikomu nechýbal a učiteľky si jeho neprítomnosť všimli až vtedy, keď pre chlapca prišli rodičia.

Ide o prípad z konca júla a momentálne je stále v štádiu prešetrovania. Polícia rieši, kto je v akom rozsahu vinný a celý prípad vyšetrujú pre podozrenie z trestného činu opustenia dieťaťa.

Zdroj: idnes.cz | Foto: pixabay.com