Nie len pre školákov ale aj pre malých škôlkarov začal od septembra nový život. Hlavne tí najmenší, ktorí nastúpili prvýkrát si musia zvyknúť na chvíle bez rodičov. Tí sa na takúto zmenu tiež museli pripraviť a to nie iba emocionálne ale aj prakticky. Každá škôlka totiž rodičom pridala zoznam potrebných vecí.

Podobne to bolo aj v nasledujúcom prípade. Vlani sa na podobný papier sťažoval jeden z rodičov, kedy sa pozastavoval nad tým, či je v poriadku, že od detí vyžadujú, aby do škôlky nosili toaletný papier alebo mikroténové vrecká.

Tentoraz na internete koloval ďalší zoznam zo škôlky. Opäť obsahoval toaletný papier a iné hygienické potreby. V tomto prípade ale rodičov šokovala posledná položka – plastové poháre 100 ks.

“Takto vychovávame deti, takto im ukazujeme príklad už od ich útleho veku? Kam to dospeje neskôr, keď teraz im ukazujeme takéto nezmysly? Alebo keď sa nám už podarilo uzákoniť zákaz predaja jednorazového plastu, tak treba ešte vyprázdniť sklady? Takto chránime životné prostredie a planétu? Už keď sa nájde zopár uvedomelých rodičov, tak systém im hádže takýmto spôsobom polená pod nohy,” píše sa na Facebookovej stránke Inštitútu pre ľudské zdravie, ktorý inkriminovaný zoznam zverejnil.

A čo si o tom myslíte vy? Dostali ste aj vy v škôlke vášho dieťaťa požiadavky, z ktorých sa vám rozum zastavuje?

Zdroj/Foto: Facebook / Inštitút pre ľudské zdravie