Dieťa Rodičovský príspevok by sa mal vraj opäť zvýšiť. Tentokrát ide o zaujímavé...

Rodičovský príspevok by sa mal vraj opäť zvýšiť. Tentokrát ide o zaujímavé sumy!

V minulom roku sa podarilo zdvihnúť výšku rodičovského príspevku o 10 a od januára 2018 opäť mierne vzrástol na výšku 214,70 €. Vláda opäť plánuje zvýšiť rodičovský príspevok, ale tentokrát by malo ísť o výraznejšiu zmenu. Všetky návrhy sa pripravujú v ďalšom sociálnom balíčku.

 

Podľa informácií, ktoré zverejnil portál pravda.sk, sa neoficiálne hovorí o rodičovskom príspevku vo výške 280 €, aj keď presné sumy zatiaľ minister práce Ján Richter povedať nevie. Rodičovský príspevok by sa tak dostal na úroveň príspevku, ktorý štát vypláca matkám na účely starostlivosti o dieťa, ktoré je do veku troch rokov umiestnené do jaslí alebo škôlky.

Podľa vyjadrení hovorcu Michala Stušku, by sa mal rodičovský príspevok zvýšiť o niečo viac, ako sa podarilo v minulom roku, kedy vzrástol z pôvodných 203,20 € na 213,20 €. V súčasnosti sa rodičovský príspevok vypláca vo výške 214,70 €.

Dosiahne výšku priemeru materskej dávky?

Údajne sa hovorí aj o tom, že by sa rodičovský príspevok mohol zdvihnúť až na úroveň priemeru materskej dávky, ktorý sa pohybuje okolo 500 €. Hoci by takúto možnosť s radosťou prijala väčšina mladých rodín, zdá sa byť nereálna, vzhľadom na finančnú záťaž, aká by vznikla na štátny rozpočet.

„Závisí to od postoja koaličných partnerov, ale najmä od možností verejných financií, aká výsledná suma sa podarí vyrokovať,“ dodal na záver hovorca.

Zdroj: pravda.sk | Foto: flickr.com, pixabay.com