“Môj priateľ miluje Tatry, každoročne si letnú dovolenku plánuje vo Vysokých Tatrách. Zbožňuje zdolávať výzvy a turistika v týchto slovenských veľhorách mu ich priam sama ponúka,” začína svoje romantické rozprávanie naša čitateľka.

Tento rok to bolo trochu iné, pretože už mal mňa. Chodili sme spolu skoro rok a letná dovolenka sa blížila. Mám rada prírodu a nemala som najmenší problém súhlasiť s tým, že tentoraz tie Tatry absolvujem s ním. Plánovanie kam pôjdeme som nechala na ňom, keďže to tam už ako tak pozná.

V deň odchodu som vedela len to, že ideme len samy dvaja. Cesta tam bola očarujúca, už z diaľky vidieť tú panorámu kopcov a štítov bol neopísateľný pohľad. Ubytovanie ako z rozprávkovej knižky, útulný hotel umiestnený pri plese a v okolí krásna príroda. Prechádzka, na ktorú sme sa vybrali pred večerou spĺňala túžby nejednej ženy: zapadajúce slnko v odraze jazera, ticho prerážalo len spievanie miestnych vtákov a my sme si to všetko mohli užívať ruka v ruke s milovanou osobou.

Na druhý deň mi drahý oznámil, že sa mám pripraviť na dlhý a náročný deň. Vedela som, že po jeho boku zvládnem všetko a tak som sa ničoho neobávala. Naším cieľom bolo zdolať trasu: Chata pod Rysmi – Rysy – Popradské Pleso – Štrbské Pleso. Túra bola náročná, kamenisté cesty, strmé svahy, ale za tú krásu to stálo. Na našej poslednej zastávke som si už naozaj vydýchla.

štrbské pleso

Užívala som si to nádherné veľké Štrbské Pleso, keď v tom si predo mnou priateľ pokľakol a začal rozprávať ako ma miluje, aký nádherný čas so mnou prežil a že so mnou chce byť už navždy. Nakoniec otázka či si ho vezmem. Slzy sa mi vtisli do očí, srdce plné lásky začalo tancovať, taká neopísateľná radosť, že som ani nevnímala okolo nás ďalších zničených turistov a bez váhania som odpovedala ÁNO. Po príchode na hotel ma čakalo ešte jedno prekvapenie, izba bola plná ruží, posteľ plná lupeňov a na stole vychladené šampanské.

zásnubný prsteň, práve zasnúbenýOdvtedy môžem úprimne povedať, že milujem Tatry. 🙂

Foto: pixabay.com