Farba očí u detičiek je ozajstná záhada. Často sa stáva, že rodičia vôbec netušia, prečo má ich potomok odlišnú farbu očí ako oni. Nuž je to ozaj hádanka pre vedcov, ktorí tento jav skúmajú. Vďaka nim prinášame zázračné objavy genetiky, ktoré vám pomôžu odhadnúť farbu očí vašich radostí na základe farby očí oboch rodičov!

 

Existuje mnoho prípadov zo sveta, kedy sa genetika riadne pohrala s psychikou rodičov. Niektorí si dokonca mysleli, že by dieťa nemuselo byť ich. Ku príkladu dvom hnedookým rodičom sa narodilo dieťatko s modrými očami. Je to trošku podivné, ale aj takého prípady sú ozaj možné.

Nové vedecké štúdie odhalili, aká je pravdepodobnosť farby očí u detí podľa toho, akú farbu majú rodičia. Väčšinou to býva tak, že pokiaľ majú partneri rovnakú farbu očí, mala by matka príroda obdariť aj ich ratolesť tou istou farbou, ale nie vždy tomu tak je!

Tak sa teda pozrite, akú farbu môže mať vaše bábätko, ak vy ako rodičia máte jednu z týchto farieb. Bude to hnedooké, modrooké alebo zelenooké dieťatko?

 

Zdroj: extra.cz | Foto: Facebook / Pixabay.sk

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk